Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Президент ініціював посилення відповідальності за порушення правил пожежної безпеки

Реклама

Президент затвердив невідкладні заходи щодо запобігання виникненню пожеж в Україні.

Відповідний Указ № 948/2019 Глава держави підписав 24 грудня.

Документ має на меті запобігання виникненню пожеж, що створюють загрозу життю та здоров'ю людей, можуть завдати суттєвої матеріальної шкоди, негативно вплинути на стан довкілля, економіки й національної безпеки, а також забезпечення оперативного реагування на такі пожежі.

Згідно з Указом Уряд має забезпечити розроблення та внесення на розгляд Парламенту законопроектів щодо посилення адміністративної відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог (правил) пожежної безпеки, самовільне випалювання рослинності або її залишків.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/187096_prezident-skasuvav-ukaz-shchodo-obmezhennya-vikoristannya-zvukovikh--svtlovikh-spetssignalv-na-sluzhbovomu-transport

Також має бути збільшена відповідальність за ненадання переваги в русі транспортним засобам аварійно-рятувальних служб, швидкої медичної допомоги, пожежної охорони та поліції, що рухаються з увімкненими спеціальними світловими або звуковими сигнальними пристроями.

Законопроект, який необхідно розробити, має передбачати й посилення покарання за здійснення суб'єктом господарювання діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам пожежної безпеки, а також - за явно неправдивий виклик спецслужб, недопущення посадових осіб органів державного нагляду у сфері пожежної безпеки.

Крім того, має бути скорочено терміни розгляду судових справ за позовами щодо повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, устаткування, транспортних засобів у разі встановлення порушення вимог (правил) пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей тощо.

Кабмін також має вжити заходів щодо забезпечення неухильного додержання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки на об'єктах з масовим перебуванням людей (заклади освіти, гуртожитки, заклади охорони здоров'я, торговельно-розважальні заклади, готелі тощо), утримання в належному стані пожежних гідрантів власниками (балансоутримувачами) водопровідних мереж.

Крім того, пожежно-рятувальні підрозділи ДСНС повинні бути забезпечені сучасною спеціальною технікою та рятувальним обладнанням для екстреної евакуації людей, засобами пожежогасіння, спеціальним одягом.

Президент наголосив на необхідності поліпшення матеріального та соціального захисту працівників пожежно-рятувальних підрозділів, удосконалення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації таких працівників.

Також має бути встановлений дієвий контроль за станом систем оповіщення. Крім того, необхідно стимулювати створення в сільській місцевості пожежно-рятувальних підрозділів (пожежних частин) добровільної пожежної охорони.

З повним текстом Указу Президента можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ. Тільки до 28 грудня діють новорічні знижки до -40 % на рішення для ефективного ведення бізнесу в новому році. Скористайтеся акційною пропозицією, перейшовши за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини