Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Прийнято Виборчий кодекс з пропозиціями Президента

Реклама

Сьогодні, 19 грудня, Рада прийняла Виборчий кодекс з урахуванням пропозицій Президента. Таке рішення підтримало 330 народних депутатів.

Нагадаємо, Президент ветував Виборчий кодекс, при цьому пояснивши причини. Зеленський вказав, що перелік причин не є вичерпним. Кодекс було направлено на доопрацювання.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування на засіданні розглянув Пропозиції Президента до Виборчого кодексу України (№ 0978), який було прийнято ВР 11 липня 2019 року.

У пропозиціях, зокрема, зазначено, що: «Кодекс, що надійшов на підпис, містить положення, які не відповідають Конституції, не враховують останні позитивні зміни до виборчого законодавства, спрямовані на його удосконалення, не узгоджуються із законодавчими актами, які є базовими у відповідній сфері, не забезпечують належної регламентації й організації виборчого процесу, ефективного контролю за здійсненням виборчих процедур».

Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко повідомила, що підкомітет опрацював 17 пропозицій до Кодексу, внесених Президентом. Було констатовано, що вони стосуються практично всіх аспектів сфери регулювання Виборчого кодексу, його змістовних положень і структурних одиниць, які відображені у різних частинах документа.

Зважаючи на це, предметом розгляду та опрацювання у підкомітеті став увесь масив нормативного матеріалу Кодексу, чинне виборче законодавство, Закон «Про Центральну виборчу комісію», «Про Державний реєстр виборців» та інші закони, необхідність узгодження або врахування положень яких вказав Глава держави.

Аліна Загоруйко також поінформувала, що згідно з висновком Головного науково-експертного управління ВР значна частина зауважень Президента до тексту Кодексу є обґрунтованими і їх варто врахувати.

Підкомітет підготував до розгляду Комітету порівняльну таблицю від 17 грудня, яка містить текст Виборчого кодексу, пропозиції Президента, висновки Комітету та текст пропонованої остаточної редакції Виборчого кодексу.

При підготовці тексту Кодексу на підпис Голові ВР Комітету доручено здійснити спільно з Головним юридичним управлінням Апарату ВР його техніко-юридичне доопрацювання.

З текстом Виборчого кодексу після його офіційного опублікування можна буде ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ. До речі, до 28 грудня придбати ІПС ЛІГА:ЗАКОН можна за дуже привабливою ціною - з новорічними знижками до -40 %. Скористайтеся акційною пропозицією, перейшовши за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини