Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Не можна обмежити масимальный розмір пенсії, призначеної до 1 січня 2016 року

Реклама

Норма щодо тимчасового визначення максимального розміру пенсії застосовується лише до тих пенсій, які призначаються Пенсійним фондом починаючи з 1 січня 2016 року.

Відповідне положення міститься в постанові КАС Верховного Суду від 12 листопада 2019 року № 360/1428/17.

З цим та іншими рішеннями Верховного Суду можна ознайомитися у VERDICTUM. Нагадуємо, що до 28 грудня цю зручну систему пошуку та аналізу судових рішень можна придбати за дуже приємною ціною. З іншими святковими пропозиціями можна ознайомитися тут.

Позивач звернувся до суду з вимогою визнати неправомірними дії Пенсійного фонду щодо застосування обмежень граничного розміру при нарахуванні та виплаті йому (позивачу) щомісячного пенсійного забезпечення, просив зобов'язати відповідача з 1 березня 2017 року (з часу проведення перерахунку пенсії) здійснювати згідно з законодавством України його щомісячне пенсійне забезпечення у повному обсязі без обмежень граничного розміру пенсії.

Постановою місцевого суду в задоволенні позову відмовлено. Постановою апеляційного суду скасовано постанову суду першої інстанції та прийнято нову постанову, якою вирішено, вимоги задовольнити частково.

Так, визнано дії Пенсійного фонду щодо застосування обмежень граничного розміру при нарахуванні та виплаті щомісячного пенсійного забезпечення з 1 березня 2017 року - неправомірними.

Суд зобов'язав Пенсійний фонд з 1 березня 2017 року здійснити нарахування та виплату щомісячного пенсійного забезпечення без обмежень граничного розміру пенсій з урахуванням проведених виплат.

Фонд подав касаційну скаргу, заявивши вимогу про скасування постанови суду апеляційної інстанції та залишення в силі рішення суду першої інстанції.

Верховний Суд, переглянувши судове рішення в межах доводів та вимог касаційної скарги, дійшов висновку про залишення скарги без задоволення.

Відповідно до ч. 3 ст. 85 ЗУ "Про пенсійне забезпечення" (у редакції, чинній на час спірних правовідносин) максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740 гривень.

Разом з цим, зазначену норму введено Законом "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", згідно із п. 2 Прикінцевих положень якого максимальний розмір пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.

Отже, оскільки позивач отримує пенсію з 23 серпня 2011 року, тобто до 1 січня 2016 року, тому дія положень вищезазначеного Закону щодо визначення максимального розміру пенсії до нього не застосовується.

Обрати досвідченого адвоката, який зможе належним чином захистити ваші права у суді, можна в Національному юридичному каталозі України Liga:BOOK.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини