Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Чи стане гаряча вода гарячішою: нові правила постачання

Реклама

Уряд затвердив нові Правила надання послуги з постачання гарячої води та типові договори про надання послуги з постачання гарячої води.

Про це повідомила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час брифінгу за результатами засідання Уряду.

«Ми переходимо до системи різних видів договорів, коли кожен споживач може самостійно обрати, який тип договору про надання послуги з постачання гарячої води йому підписати з виконавцем послуги. І вже відповідно до обраного типу договору буде чітко мати алгоритм дій: як і до кого треба звертатись у разі ненадання послуги, надання її не в повному обсязі або невідповідної якості або він захоче переконатись у правильності показів його лічильника чи уточнити, як розподіляється обсяг спожитої послуги між споживачами всього будинку. Наступний крок Уряду - перегляд правил перерахунку послуг для споживачів щодо водопостачання, теплопостачання та водовідведення, постачання гарячої води у разі, якщо послуги надаються неякісно або не в повному обсязі», - зазначила Альона Бабак.

Нові Правила надання послуги з постачання гарячої води та типові договори про надання послуги з постачання гарячої води надають можливість споживачам різних категорій (індивідуальному або колективному) самостійно обирати модель організації договірних відносин та укладати відповідні договори (індивідуальний і колективний договір про надання послуги).

У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обирати різні моделі організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.

Також Правилами встановлено порядок взаємовідносин виконавців і споживачів, яким надаються зазначені послуги. Йдеться про механізм надання комунальної послуги з постачання гарячої води споживачам (індивідуальним, колективним). Правилами визначено вимоги до якості послуги, одиниці виміру обсягу спожитої споживачем гарячої води.

Склад і якість гарячої води повинні відповідати вимогам державних санітарних норм і правил на питну воду.

Рівень температури гарячої води повинен бути не нижче 50 градусів C і не вище ніж 75 градусів C на межі внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку та інженерно-технічних систем приміщення споживача.

Правилами визначаються права та обов'язки сторін договору про постачання гарячої води, залежно від вибору моделі договірних відносин і категорії споживачів, встановлюються умови дострокового розірвання договору в разі надання неякісних послуг, порядок оплати за надану послугу, штрафні санкції у разі заборгованості з оплати одержаної послуги.

Споживачам надається право:

- отримувати якісну послугу з постачання гарячої води;

- вибору іншого виконавця у разі надання неякісної послуги;

- отримати перерахунок вартості послуги та неустойку (штраф, пеню) у порядку та розмірі, визначених законодавством або договором, у разі ненадання послуги, надання її не в повному обсязі або невідповідної якості;

- отримувати від виконавця штраф у розмірі, визначеному договором, за перевищення нормативних строків проведення аварійно-відновних робіт.

Постанову «Про затвердження Правил надання послуги з постачання гарячої води та типових договорів про надання послуги з постачання гарячої води» розроблено та схвалено Урядом з метою реалізації Закону «Про житлово-комунальні послуги». Статтею 22 Закону визначено, що послуга з постачання гарячої води надається згідно з умовами договору, що укладається з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, та вимогами правил надання послуг з постачання гарячої води, що затверджуються Кабміном. Статтею 14 Закону передбачено, що за рішенням співвласників багатоквартирного будинку (уповноваженого органу управління об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем відповідної комунальної послуги:

1) кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);

2) від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір);

3) об'єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об'єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.

Співвласники багатоквартирного будинку (об'єднання співвласників багатоквартирного будинку) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин за кожним видом комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії).

Перевірити постачальника комунальних послуг легко можна в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини