Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Бюджет на будівництво та ремонт доріг плануватимуть на три роки

Реклама

В Україні впроваджуватиметься середньострокове планування у сфері розвитку та утримання автомобільних доріг загального користування. Відповідні закони було опубліковано в газеті "Голос України" 4 грудня.

1. Закон № 282-IX "Про внесення змін до Закону "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування)" набрав чинності сьогодні, 5 грудня.

Законом вносяться зміни до Закону "Про джерела фінансування дорожнього господарства України", якими скасовується погодження Комітетом ВР з питань бюджету переліків об'єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг.

У Законі встановлено, що:

- Державну цільову економічну програму розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на відповідний період з переліком автомобільних доріг, на яких заплановано роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту, із зазначенням обсягів та джерел фінансування таких робіт у розрізі балансоутримувачів, затверджує Кабмін.

- Складений відповідно до Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на відповідний період перелік об'єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення, із зазначенням обсягів бюджетних коштів для фінансового забезпечення таких об'єктів, щорічно затверджуватиме Кабмін.

- За рішенням ВР АР Крим, обласних, міських, селищних та сільських рад кошти територіальних дорожніх фондів можуть спрямовуватися на нове будівництво, реконструкцію, ремонт та експлуатаційне утримання автомобільних доріг загального користування державного значення.

2. Закон № 283-IX "Про внесення змін до Бюджетного кодексу щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг" набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Згідно із Законом розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами, враховуючи необхідність виконання бюджетних зобов'язань минулих років; довгострокових зобов'язань за енергосервісом, узятих на облік органами Казначейства України; середньострокових зобов'язань за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг; щодо завдань (проектів) Національної програми інформатизації - після їх погодження з Генеральним державним замовником цієї програми.

Кредиторська заборгованість розпорядників бюджетних коштів за середньостроковими зобов'язаннями за типовими договорами на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг на кінець поточного бюджетного періоду не може перевищувати залишка коштів спеціального фонду держбюджету, утвореного за рахунок надходжень, які є джерелом формування державного дорожнього фонду та використовуються за напрямами, визначеними пп. 1 і 2 ч. 3 ст. 24-2 БК.

З текстом прийнятих законів можна ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтеся у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини