Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Порядок сплати судового збору хочуть змінити

18 листопада 2019, 16:07
4938
0
Реклама

Народні депутати мають намір уточнити норми щодо сплати судового збору за подання заяв про перегляд судових рішень і щодо звільнення від сплати такого збору.

Відповідний законопроект № 2427 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», поданий Р. Горбенком та І. Аллахвердієвою («Слуга народу»), було зареєстровано в Парламенті 13 листопада.

У законопроекті запропоновано внести зміни до ЦПК України і законів «Про судовий збір» і «Про захист прав споживачів» для узгодження норм щодо звільнення від сплати судового збору осіб, які звертаються із заявами про перегляд судових рішень у зв'язку із виключними обставинами.

У проекті Закону також передбачено:

- змінити формули розрахунку ставки судового збору за подання апеляційних і касаційних скарг із встановленням граничного розміру такого збору для фізичних осіб, а також взяти за основу розрахунку ставку, що підлягала сплаті виключно за оскаржувану частину позовних вимог;

- знизити розмір судового збору за подання апеляційних і касаційних скарг на ухвали у порядку адміністративного судочинства.

Зокрема, за подання до адміністративного суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду суб'єкт владних повноважень, юридична особа або фізична особа - підприємець згідно з проектом сплачуватимуть 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб; фізична особа - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами пропонують встановити збір у розмірі 150 % ставки, що при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги підлягала сплаті за оспорювану частину вимог, але не більше 7,5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців).

За подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду можуть встановити ставку збору в розмірі 200 % ставки, що при поданні позовної заяви підлягала сплаті за оспорювану частину вимог, але не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (для фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців);

- доповнити перелік осіб, які звільнені від сплати судового збору, внутрішньо переміщеними особами, споживачами, діючими або колишніми працівниками з питань захисту їх трудових прав, а також особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав на підставі зразкових рішень Верховного Суду;

- звільнити від сплати збору осіб, які намагаються встановити факти, що мають юридичне значення та мали місце на тимчасово окупованих територіях АР Крим, м. Севастополь, Донецької та Луганської областей.

Також у законопроекті прописана можливість для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати не тільки для позивачів, а й для інших учасників судового процесу.

Ставки судового збору на 2020 рік можна переглянути тут.

З повним текстом законопроекту можна ознайомитися в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини