Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Велика Палата визначить законність процедури сквіз-аут

13 листопада 2019, 12:36
1963
0
Реклама

Сьогодні, 12 листопада, Велика Палата Верховного Суду вирішить виключну правову проблему застосування процедури сквіз-аут - примусового викупу акцій міноритарних акціонерів.

Справа № 908/137/18 призначена до розгляду ухвалою від 13 серпня 2019 року.

Позивачі-міноритарні акціонери вважають, що процедура сквіз-аут, передбачена  статтею 65-2 Закону "Про акціонерні товариства" є неправомірною, порушує  Конституцію та Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод.

Нижчі суди відмовились визнати недійсними правочини щодо зобов'язання продати прості акції за публічною безвідкличною вимогою, оскільки процедура сквіз-аут не порушує право власності міноритарних акціонерів та принцип законності в розумінні статті 1 Першого протоколу до Конвенції: підстави, порядок та умови примусового відчуження акцій визначені законом; встановлено обов'язок попереднього та повного відшкодування вартості акцій.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188009_komtet-apu-zvernuvsya-z-vdkritim-listom-do-konstitutsynogo-sudu-ukrani-shchodo-protseduri-squeeze-out-ta-sell-out

Про наявність виключної правової проблеми свідчить і липневе конституційне подання 47 нардепів щодо перевірки на відповідність Конституції України та визнання неконституційними низки положень чинних законів, що регулюють процедуру сквіз-аут (у жовтні КСУ відмовив у відкритті провадження). Асоціація правників України (Комітет з корпоративного права та фондового ринку) оприлюднила відкрите звернення до Конституційного Суду України, в якому заперечується визнання неконституційними відповідних положень законів. У серпні 2019 року Група учасників фондового ринку та громадських організацій оприлюднила звернення до Конституційного Суду України, у якому висловилася щодо неконституційності норм, якими запроваджено процедуру сквіз-аут.

Справа передана Великій Палаті, оскільки визнання неконституційною процедури сквіз-аут потенційно зачіпає права більш як 440 тисяч міноритарних акціонерів.

Поставивши справу на контроль у VERDICTUM, ви отримаєте доступ до рішення Великої Палати, як тільки його внесуть в ЄДРСР.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини