Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

В Україні моніторитимуть обіг земель

Реклама

У Мінекономіки презентували концепт системи моніторингу використання та обігу землі.

Система моніторингу покликана забезпечити прозорість та відстежуваність земельних відносин та міститиме повну інформацію про перехід прав на землю, власників землі, вартість угод купівлі-продажу та оренди тощо. За її допомогою можна буде отримати інформацію про концентрацію земель в одних руках. 

Подальші кроки запровадження системи полягають у забезпеченні обміну даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію (Держгеокадастр, Реєстр речових прав, Реєстр юридичних осіб тощо), та створенні програмного продукту, що аналізуватиме ці дані та висвітлюватиме їх для представників державної влади, а також громадськості. 

"Система земельного моніторингу надасть можливість бачити онлайн, що відбувається із землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється чи сплачуються податки тощо. Таке нововведення зробить земельні відносини прозорими та контрольованими. Незабаром представимо дорожню карту реалізації проекту", - прокоментував Міністр розвитку  економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

Як раніше писала ЮРЛІГА, профільний комітет рекомендував ВР прийняти за основу проект про скасування мораторію на продаж землі. А Кабмін знає, як здешевити кредити для купівлі земель с/г призначення.

Зверніть увагу, що убезпечити свою землю можна, контролюючи реєстраційні дії щодо свого майна. У цьому вам допоможе сервіс SMS-маяк Земля, який забезпечує інформування про початок і перебіг реєстраційної процедури стосовно земельних ділянок.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини