Сьогодні, 1 листопада, усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунку IBAN.
Відтепер номери рахунків клієнтів банків в Україні міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовується у Європі.
Перехід на стандарт IBAN розпочався 5 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року. Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів - платників податків відповідним контролюючим органам.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189744_zmnen-rekvziti-splati-sudovogo-zboru |
Водночас клієнти ще мають час, щоб призвичаїтися до нового стандарту. Включно до 12 січня 2020 року можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього міжнародного стандарту. У цей період банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнені або пара реквізитів “Код банку” та “Рахунок”, або рахунок за стандартом IBAN. Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня 2020 року - з цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN.
Нагадуємо, що IBAN (International Bank Account Number) - міжнародний номер банківського рахунку. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN згідно з вимогами стандарту ISO 13616. Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку. У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA - Україна), а за допомогою контрольного розряду - забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність.
Як вже писалка ЮРЛІГА, НБУ продовжив термін переказу коштів за парою реквізитів "Код банку" та "Рахунок".