Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Українці перейшли на IBAN: до 12 січня діє перехідний період

Реклама

Сьогодні, 1 листопада, усі банки України повністю завершили перехід на міжнародний стандарт номера банківського рахунку IBAN.

Відтепер номери рахунків клієнтів банків в Україні міститимуть 29 символів та відповідатимуть вимогам стандарту IBAN, який використовується у Європі.

Перехід на стандарт IBAN розпочався 5 серпня 2019 року і тривав до 31 жовтня 2019 року. Під час переходу на стандарт IBAN банки надавали інформацію про нові та змінені за стандартом IBAN рахунки клієнтів - платників податків відповідним контролюючим органам.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189744_zmnen-rekvziti-splati-sudovogo-zboru

Водночас клієнти ще мають час, щоб призвичаїтися до нового стандарту. Включно до 12 січня 2020 року можна використовувати ті платіжні реквізити, які застосовувалися до запровадження цього міжнародного стандарту. У цей період банки приймають до виконання документи на переказ коштів клієнтів, у яких заповнені або пара реквізитів “Код банку” та “Рахунок”, або рахунок за стандартом IBAN. Остаточний перехід усіх розрахунків клієнтів на стандарт IBAN відбудеться з 13 січня 2020 року - з цієї дати клієнти зможуть проводити розрахунки виключно з використанням IBAN.

Нагадуємо, що IBAN (International Bank Account Number) - міжнародний номер банківського рахунку. Кожна держава самостійно встановлює структуру номера рахунку IBAN згідно з вимогами стандарту ISO 13616. Для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку. У результаті запровадження IBAN за першими двома літерами одразу можна розпізнати країну учасника розрахунку (UA - Україна), а за допомогою контрольного розряду - забезпечити уніфіковану перевірку рахунку клієнта на його коректність.

Як вже писалка ЮРЛІГА, НБУ продовжив термін переказу коштів за парою реквізитів "Код банку" та "Рахунок".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини