Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Набув чинності Закон про субсидування іноземних зйомок в Україні

Реклама

19 жовтня набув чинності Закон № 130-IX "Про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" щодо надання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні".

Закон, зокрема, передбачає надання державної субсидії для повернення іноземним кіновиробникам 25% кваліфікованих витрат на зйомку фільмів на території України.

Крім того, іноземні кіновиробники можуть отримати повернення ще 5% кваліфікованих витрат у разі, якщо вони використовують для створення фільмів твори українських авторів чи сюжет про Україну, зокрема тему збройної агресії проти нашої країни.

Обов'язковою умовою отримання державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму, є відсутність резидентів України серед його власників, учасників, акціонерів, у тому числі кінцевих бенефіціарних власників (контролерів), а також посадових осіб цього іноземного суб'єкта кінематографії

Законотворці очікують, що реалізація документу сприятиме просуванню позитивного іміджу України за кордоном, популяризації українських авторів та творів у світі, співпраці і створенню спільних кінопроектів з провідними західними продюсерами.

Під кваліфікованими витратами розуміються витрати на: заробітні плати працівникам; плату за послуги фізичним особам (акторам та/або іншим членам знімальних груп), включаючи, але не обмежуючись, гонорари та інші винагороди; придбання товарів, робіт, послуг; оренду майна; інші витрати, безпосередньо пов'язані з виробництвом фільму, який виробляється на території України.

Крім того, відповідно до Закону з 1 січня 2021 року всі вищезазначені витрати, мають виплачуватися особі, яка знаходиться на загальній системі оподаткування.

Як вже писала ЮРЛІГА, Україна відшкодує витрати на кінозйомку, але тільки іноземним компаніям.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини