Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190142_u-verkhovnomu-sud-zalishitsya-100-suddv-zakon-priynyato

1. Суддів Верховного Суду скоротять вдвічі

16 вересня нардепи прийняли Закон "Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів" та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування", яким передбачено скорочення кількості суддів Верховного Суду вдвічі. Передбачено, що посадові оклади суддів зменшаться з 75 до 55 прожиткових мінімумів, тобто зі 145 тис. 200 грн. до 106 тис. 480 грн. Закон запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, за яким призначення на посади дванадцяти членів ВККС здійснюватиметься Вищою радою правосуддя за результатами конкурсу. Також Закон передбачає створення Вищою радою правосуддя комісії з питань доброчесності та етики, яка забезпечить дотримання членами ВРП та ВККС високих критеріїв доброчесності та професійної етики.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190160_nabuv-chinnost-zakon-pro-chastkove-skasuvannya-pravok-lozovogo

2. Набув чинності Закон про часткове скасування "Правок Лозового"

16 жовтня набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства".

У Законі йдеться про удосконалення процедури арешту майна та повернення арештованого майна (з метою недопущення зловживань з боку органів досудового розслідування і порушення ними права власності фізичних та юридичних осіб); скасування обов'язковості оголошення прокурором повного тексту обвинувального акта, надання слідчому судді, суду при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою права не визначати розмір застави у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого корупційного злочину; скасування додаткових гарантій для народних депутатів України у кримінальному процесі, які виходять за межі відповідної норми Конституції.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190175_za-vikrittya-koruptsonerv-splatyat-vinagorodu-zakon-priynyato

3. За викриття корупціонерів сплачуватимуть винагороду

17 жовтня Верховна Рада прийняла Закон "Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" щодо викривачів корупції".

Законом визначено правовий статус викривачів корупції, їх права та гарантії захисту; забезпечено умови для розкриття інформації про корупцію. Законом встановлена виплата винагороди викривачу. Згідно із новою ст. 130-1 Кримінального процесуального кодексу за повідомлення про корупційний злочин, активне сприяння його розкриттю, якщо грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину в п'ять тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на час вчинення злочину, викривачу виплачується винагорода у вигляді 10 % від грошового розміру предмета корупційного злочину або від завданого державі збитку після ухвалення обвинувального вироку суду, але не більше трьох тисяч мінімальних заробітних плат, встановлених на час вчинення злочину.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190133_z-1-schnya-2021-roku-skasovutsya-payoviy-vnesok-na-nfrastrukturu

4. З 1 січня 2021 року скасовується пайовий внесок на інфраструктуру

17 жовтня набув чинності Закон № 132-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні». Документом скасовується пайова участь у будівництві, грошова оцінка приватної землі, що передається в заставу, та вводиться інститут довірчої власності. Протягом 2020 року діятиме перехідний період, коли розмір пайової участі становитиме для нежитлових будівель та споруд - 4 % загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, а для житлових будинків - 2 % вартості будівництва об'єкта. Договори про сплату пайової участі, укладені до 1 січня 2020 року, є дійсними та продовжують свою дію до моменту їх повного виконання.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190201_prezident-priznachiv-43-suddv

5. Призначено 43 судді

Президент своїм указами від 17 жовтня № 759/2019 та № 760/2019 призначив 43 суддів на посади у місцевих господарських судах.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190145_priynyato-zakon-pro-pokarannya-deputatv-za-proguli

6. Депутатів каратимуть за прогули

16 жовтня Верховна Рада прийняла Закон щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов'язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань ВР та комітетів.

Якщо нардеп протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії ВР без поважних причин не бере особистої участі у більш як 30 % голосувань при прийнятті рішень ВР на пленарних засіданнях або у більш як 50 % засідань комітету ВР, до складу якого його обрано, йому не відшкодовуються витрати, пов'язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190148_priznacheno-postynogo-predstavnika-verkhovno-radi-u-konstitutsynomu-sud

7. Призначено постійного представника Верховної Ради у Конституційному Суді

16 жовтня Верховна Рада прийняла 2 постанови щодо постійного представника ВР у Конституційному Суді.

Постановою № 194-IX "Про участь постійного представника Верховної Ради України у конституційному провадженні" затверджено Положення про постійного представника ВР. Встановлено, що Голова ВР відповідно до повноважень, наданих п. 4 ч. 2 ст. 88 Конституції, безпосередньо подає необхідні матеріали від імені ВР при підготовці та розгляді Конституційним Судом конкретних справ, у яких має право брати участь постійний представник ВР з метою сприяння повноті і всебічності розгляду справ та прийняття КСУ обґрунтованих рішень.

Крім того, постановою № 195-IX призначено Совгирю Ольгу Володимирівну на посаду постійного представника ВР у КС.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190179_priynyato-zakon-pro-audit-bezpeki-avtomoblnikh-dorg

8. В Україні впроваджуватимуть аудит безпеки автомобільних доріг

17 жовтня нардепи прийняли Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління безпекою автомобільних доріг". Законом передбачено запровадити аудит безпеки автомобільних доріг (на стадії їх проектування) і перевірки безпеки автомобільних доріг (під час експлуатації). Крім того, документом передбачено визначити органи державної влади та їх повноваження, які здійснюють державне управління у сфері безпеки автомобільних доріг; ввести поняття управління безпекою автомобільних доріг та встановити вимоги до підготовки та перевірки компетенції осіб, що здійснюють аудит та перевірку безпеки автомобільних доріг.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190184_perevryati-oderzhuvachv-sotsviplat-budut-po-novomu-zakon-priynyato

9. Оновлено процедуру перевірки одержувачів соціальних виплат

17 жовтня Верховна Рада прийняла Закон, який визначає правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні. Законом визначено основні завдання, права та обов'язки центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, у частині здійснення верифікації державних виплат, а також повноваження органів, що здійснюють державні виплати.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/190176_bude-stvoreno-dinu-derzhavnu-e-sistemu-u-sfer-budvnitstva-priynyato-zakon

10. В Україні створять е-систему у сфері будівництва

Відповідний Закон Верховна Рада ухвалила 17 жовтня. Документ, зокрема, передбачає створення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва у складі містобудівного кадастру. Крім того, можна буде подавати документи в електронній формі для отримання всіх адмінпослуг у сфері будівництва, а також отримувати такі послуги в електронній формі 24 години на добу 7 днів на тиждень. Законом також скорочується перелік документів, що подаються для отримання адміністративних послуг у сфері будівництва.

Документом вноситься важлива зміна до Закону "Про рекламу". Забороняється розповсюджувати рекламу про спорудження об'єкта житлового будівництва з використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб за певних обставин.

Баранова Ольга, провідний юрист-аналітик ЮРЛІГИ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини