Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Перевіряти одержувачів соцвиплат будуть по-новому: Закон прийнято

17 жовтня 2019, 14:08
2551
0
Реклама

Сьогодні, 17 жовтня Верховна Рада прийняла Закон, який визначає правові та організаційні засади здійснення верифікації та моніторингу державних виплат в Україні (проект № 1231)

Відповідне рішення підтримали 249 нардепів.

Метою цього Закону є підвищення адресності державних виплат, сприяння розбудові системи соціального забезпечення, а також забезпечення ефективного використання бюджетних коштів.

Визначено, що верифікація - комплекс заходів щодо збору та перевірки достовірності інформації, що визначена законодавством для призначення, нарахування та/або здійснення державних виплат і впливає на визначення права на отримання та розмір таких виплат, а також виявлення невідповідності даних у автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189494_derzhavn-viplati-vzmut-na-kontrol-zakonoproekt-priynyato-za-osnovu

Державні виплати - пенсії, допомоги, пільги, субсидії, соціальні стипендії, інші виплати, що здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Законом визначено основні завдання, права та обов'язки центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову та бюджетну політику, у частині здійснення верифікації державних виплат, а також повноваження органів, що здійснюють державні виплати.

Крім цього, врегульовуються основні питання збору, обробки та аналізу інформації, отриманої від суб'єктів надання інформації, а також визначено основні етапи верифікації та перелік інформації, яка використовується для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат.

Документом також визначено порядок надання рекомендацій органам, що здійснюють державні виплати, та опрацювання ними таких рекомендацій, а також підходи щодо повернення неправомірно отриманої реципієнтом державної виплати.

Повноваження щодо встановлення порядку здійснення верифікації державних виплат й визначення Адміністратора та порядку адміністрування інформаційно-аналітичної платформи покладено на Кабмін.

Нагадаємо, Мінфін при здійсненні повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства більше не має права отримувати інформацію, яка містить персональні дані українців. Право Мінфіну отримувати інформацію, що містить персональні дані, визнане неконституційним. Таке рішення № 7-р/2018 виніс Конституційний Суд. Однак двома місяцями пізніше Мінфіну знову відкрили безперешкодний доступ до персональних даних українців.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини