Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Мінфін отримав доступ до банківської таємниці і реєстрів для верифікації пенсій і субсидій

Реклама

Сьогодні, 27 грудня, набули чинності зміни до Бюджетного кодексу, якими передбачено право Мінфіну на безоплатне отримання інформації, що містить банківську таємницю, персональні дані, та на доступ до автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та банків даних, держателем (адміністратором) яких є державні органи або органи місцевого самоврядування.

Безперешкодний доступ до персональних даних Мінфіну надали для верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального і пенсійного страхування, з метою забезпечення адресності та недопущення призначення, нарахування та/або здійснення неправомірних соціальних виплат.

Для отримання та обробки таких персональних даних Міністерство фінансів не потребує отримання на це згоди фізичних осіб, при цьому обробка та захист персональних даних здійснюються з додержанням законодавства про захист персональних даних та в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів.

Порядок здійснення верифікації та моніторингу пенсій, допомог, пільг, субсидій, інших соціальних виплат визначить Кабінет Міністрів.

Відповідні зміни передбачені Законом 2621-VIII. Зазначимо, що така ж сама норма була визнана неконституційною щойно в цьому році: згідно з  рішенням КСУ № 7-р/2018 у Міністерства можуть бути повноваження з отримання і обробки інформації, що містить персональні дані, тільки для досягнення легітимної мети. Але за відсутності меж дискреції щодо подальших дій з інформацією неможливий навіть мінімальний захист суб'єкта персональних даних, не забезпечена передбачуваність застосування окремих положень цієї норми.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини