Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

З нового року зникне українське шампанське: Закон опубліковано

Реклама

Сьогодні, 11 жовтня в газеті "Голос України" було опубліковано Закон № 123-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони географічних зазначень".

Відповідно до Закону географічне зазначення - найменування місця, що ідентифікує товар, який походить з певного географічного місця та має особливу якість, репутацію чи інші характеристики, зумовлені головним чином цим географічним місцем походження, і хоча б один з етапів виробництва якого (виготовлення (видобування) та/або переробка, та/або приготування) здійснюється на визначеній географічній території.

У ЦК України закріплюється, що суб'єктами права інтелектуальної власності на географічне зазначення є виробники товарів, об'єднання виробників, інші особи, визначені законом.

До Закону "Про охорону прав на зазначення походження товарів" внесено низку важливих змін, зокрема в частині назви. Він називатиметься "Про правову охорону географічних зазначень".

Закон визначає засади правової охорони географічних зазначень в Україні та регулює відносини, що виникають у зв'язку з їх реєстрацією, використанням та захистом.

Правова охорона географічним зазначенням надається на підставі їх реєстрації. Вона діє безстроково, за винятком випадків дострокового припинення дії реєстрації географічного зазначення, передбачених у Законі. Обсяг правової охорони географічного зазначення визначатиметься характеристиками товару і межами географічного місця його походження, зазначеними в Реєстрі.

Право на державну реєстрацію географічного зазначення має об'єднання осіб, які в зазначеному географічному місці виробляють товар та/або видобувають, та/або переробляють сировину для товару, особлива якість, репутація чи інші характеристики якого зумовлені цим географічним місцем. При цьому об'єднання осіб означає будь-яку сукупність осіб незалежно від її організаційно-правової форми або складу.

Для реєстрації географічного зазначення товар, для якого заявляється це зазначення, повинен відповідати специфікації товару, погодженій спеціально уповноваженим органом.

Заявку подаватимуть до Мінекономіки особа чи об'єднання осіб, які мають право на реєстрацію географічного зазначення згідно із Законом. Вона може подаватися в паперовій або електронній формі. Спосіб подання заявки обирає заявник.

Експертиза заявки має статус науково-технічної експертизи і проводиться закладом експертизи відповідно до Закону та правил, встановлених на його основі Мінекономіки.

Експертизу заявок на реєстрацію кваліфікованого зазначення походження товару та/або права на використання зареєстрованого кваліфікованого зазначення походження товару, одержаних Мінекономіки до набрання чинності Законом, яка не завершена на момент набрання чинності Законом, проводитимуть у порядку, встановленому ним.

Свідоцтва, видані за заявками, одержаними Мінекономіки до набрання чинності Законом, є чинними.

Закон набирає чинності з 1 січня 2020 року.

Уряд має у тримісячний строк з дня набрання чинності Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність з ним; забезпечити приведення міністерствами та іншими ЦОВВ їх нормативно-правових актів у відповідність із Законом. Це положення набрало чинності з дня опублікування Закону.

20 вересня Верховна Рада прийняла Закон на базі проекту № 1065 про внесення змін до законодавчих актів про удосконалення правової охорони географічних зазначень. За Закон під час пленарного засідання ВР проголосувало 277 народних депутатів.

Як вже писала ЮРЛІГА, Україна забезпечить правову охорону географічних назв європродуктів.

Нагадаємо, за допомогою PatentBot можна онлайн реєструвати торговельні марки в Україні, ЄС і США. Така реєстрація здійснюється цілодобово. Ознайомитися із сервісом можна за посиланням.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини