Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Приватні підприємці зможуть займатися космічною діяльністю: прийнято Закон

Реклама

Рада скасувала обмеження на провадження космічної діяльності для суб'єктів приватної форми власності.

Відповідний Закон (проект № 1071) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання космічної діяльності» було прийнято в другому читанні та в цілому на вечірньому засіданні Парламенту 2 жовтня.

Серед найбільш важливих змін:

1. Запровадження адмінвідповідальності (КУпАП) за провадження господарської діяльності без подання декларації про провадження господарської діяльності; надання недостовірної, не в повному обсязі інформації у декларації про провадження господарської діяльності; порушення строку повідомлення про всі зміни даних, які були зазначені у поданій декларації.

2. Внесення змін до Закону «Про підприємництво» стосовно виключення положень, якими встановлені обмеження для провадження господарської діяльності суб'єктами космічної діяльності приватної форми власності.

3. Унесення зміни до Закону «Про космічну діяльність» щодо виключення положення про здійснення ліцензування космічної діяльності; доповнення новою статтею щодо подання суб'єктом космічної діяльності приватної форми власності декларації про провадження господарської діяльності у зазначеній сфері.

Зазначений Закон доповнюється новою статтею 9-1 "Декларація про провадження господарської діяльності у сфері космічної діяльності". Декларацію подаватиме суб'єкт космічної діяльності України приватної форми власності, який має намір здійснювати космічну діяльність, до Державного космічного агентства. Її необхідно подати не менш як за 5 робочих днів до початку здійснення такої діяльності за вибором такого суб'єкта нарочно, поштовим відправленням з описом вкладення або в електронному вигляді, що оформлюється згідно з вимогами законів у сфері електронних документів.

Стаття 10 Закону про космічну діяльність викладається в новій редакції. У ній урегульовуються питання здійснення космічної діяльності. Здійснення окремих видів космічної діяльності провадиться на підставі дозволу.

Дозволи надаватимуть на здійснення таких видів космічної діяльності:

випробування (окрім комп'ютерних) ракет-носіїв, у тому числі їх агрегатів та складових частин і космічних апаратів;

запуски ракет-носіїв та/або космічних апаратів;

управління космічними апаратами на навколоземній орбіті або в космічному просторі;

повернення космічних апаратів та/або їх складових частин, що повертаються, з навколоземної орбіти або космічного простору на Землю.

Для одержання дозволу необхідно подати заяву, в якій зазначається напрям здійснення космічної діяльності, та документи згідно з встановленим Кабміном переліком.

Дозвіл на здійснення окремих видів космічної діяльності видаватимуть протягом 90 календарних днів з дня надходження заяви та документів, необхідних для його видачі, на строк функціонування об'єкта космічної діяльності.

4. Унесення змін до Закону «Про страхування», якими передбачається виключити деякі види обов'язкового страхування. Обов'язковими видами страхування мають бути виключно ті види, які в повній мірі здійснюють захист інтересів держави, і вони залишаються у частині першій статті 7 Закону України «Про страхування», а інші мають бути добровільними.

У Законі було враховано зауваження ГНЕУ.

Закон набере чинності через три місяці з дня його опублікування.

Нагадаємо, з текстом прийнятого Закону після його підписання Президентом та офіційного опублікування можна буде ознайомитися в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини