Обмеження прав власників на розпорядження землями сільськогосподарського призначення останніми роками все частіше стає предметом обговорення на рівні професійних співтовариств, а також засобом для політичної маніпуляції.
При цьому багато фахівців сходяться в думці, що мораторій необхідно скасовувати. Така ж вимога висувається і МВФ, а ЄСПЛ в широко відомому рішенні у справі "Зеленчук і Цицюра проти України" прямо зазначив, що втручання держави в право людини на мирне володіння майном (розпорядження земельними ділянками сільськогосподарського призначення) не є виправданим, а держава з часу введення в дію відповідної заборони не змогла забезпечити впродовж багатьох років належного механізму реалізації права власності на землі сільськогосподарського призначення.
І хоча Велика Палата Верховного Суду у своїй постанові від 15.05.2019 р. у справі № 227/1506/18 не прийняла рішення ЕСПЧ в якості спеціального дозволу на вільний оборот с/г земель безвідносно до чинних нормативних актів України, новий виток інформаційного буму стався після заяви команди Президента про швидке скасування мораторію.
У зв'язку з цим хотілося б нагадати про те, які саме положення містить мораторій…
Детальніше про те, як готуватися до відкриття ринку землі і бути готовим захистити основний ресурс агровиробників, читайте в матеріалі ЮРИСТ&ЗАКОН за посиланням.
Щоб отримати доступ до інших матеріалів інформаційно-правової системи ЛІГА:ЗАКОН, скористайтеся вільним тестом та оцініть увесь масштаб і переваги послуг, що надаються.