Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

РСУ звернулася до нардепів відносно скорочення суддів

Реклама

16 вересня Рада суддів України на позачерговому засіданні ухвалила відкрите звернення до народних депутатів щодо проекту Закону № 1008 «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» від 29 серпня 2019 року.

У зверненні, зокрема, зазначається, що РСУ є вищим органом суддівського самоврядування та діє як виконавчий орган з'їзду суддів України, а тому не може лишатися осторонь запропонованих змін до чинного законодавства України, які безпосередньо стосуються судоустрою, статусу суддів та інших питань, пов'язаних з функціонуванням системи судоустрою.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188910_suddv-verkhovnogo-sudu-skorotyat-udvch-a-tim-shcho-zalishatsya-zmenshat-zarplatu-proekt

Ознайомившись з проектом Закону № 1008, РСУ вважає за необхідне звернути увагу на цілий ряд положень, якими врегульовуються проблемні норми чинного законодавства.

Проектом Закону серед іншого пропонується внесення змін до частини першої ст. 37 Закону "Про судоустрій і статус суддів", яка вдвічі зменшує кількість суддів. РАУ зазначає, що загальновідомою є інформація про великий залишок нерозглянутих справ, які накопичились у Верховному Суді упродовж останніх років. Крім того, незважаючи на запровадження певних процесуальних фільтрів допуску справ до суду касаційної інстанції, вони не призвели до суттєвого зменшення касаційних скарг, що надходять до суду.

На думку РСУ існування певних "верхніх або нижніх меж" кількісного складу суддів у будь-якому суді не можна вважати доречним. Погодження кількості суддів у судах має належати до дискреційних повноважень Вищої ради правосуддя, а відповідні рішення повинні прийматися з урахуванням існуючого процесуального законодавства, інформації про завантаженість суду, кількісного складу населення, яке користується судовими послугами, тощо. В іншому випадку це призведе до порушення прав громадян на розгляд їхніх справ у розумні строки.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189169_apu-vimaga-obgovoriti-skorochennya-verkhovnikh-suddv-z-advokatami

Проектом Закону також передбачено зменшення розміру посадового окладу судді Верховного Суду з 75 до 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

Нагадуємо, що розмір прожиткового мінімуму можна подивитись у модулі "Довідники" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тестовий доступ можна тут.

РАУ вважає несправедливим існуючий розрив між суддівською винагородою суддів першої, апеляційної та касаційної інстанцій. Разом з тим, належний розмір суддівської винагороди є однією з суттєвих гарантій незалежності судді, а тому вже досягнутий рівень не може бути зменшений. Більш доцільно рухатися шляхом наближення розміру суддівської винагороди суддів першої та апеляційної інстанцій до розміру суддівської винагороди судді касаційної інстанції.

Також запропоновано виключити п. 25 розділу XII Закону «Про судоустрій і статус суддів», усунувши нерівні підходи до визначення розміру довічного утримання судді у відставці.

Загалом, під час засідання було обговорено 14 пропозицій до законопроекту, які на думку членів Ради матимуть позитивний вплив з огляду на практичне застосування закону.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/189214_naau-ne-khoche-vtrachati-pravo-formuvati-vkks

«Упродовж останніх тижнів Рада суддів України пильно слідкувала за законопроектом № 1008, що передбачає своєрідне «перезавантаження» органів суддівського врядування та судової гілки влади. Відтак ухвалене на засіданні РСУ відкрите звернення є відображенням тих думок, які сьогодні звучать у суддівській спільноті стосовно цього законопроекту. Зміни давно очікуються судовим корпусом, особливо ті, що вирішать проблему рівної оплати праці суддів та прискорять процедури призначення суддів в суди першої та апеляційної інстанцій. Тому РСУ сподівається, що висловлені зауваження будуть враховані при розгляді законопроекту в парламенті», - наголосив Голова РСУ Богдан Моніч.

Як вже писала ЮРЛІГА, Рада підтримує скорочення кількості верховних суддів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини