Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Національні стандарти можуть дозволити застосовувати добровільно

Реклама

Народні обранці мають намір привести національну систему стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практик.

Відповідний законопроект № 1068 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» нардепів від «Слуги народу» Р. Підласої та О. Кубракова було прийнято в першому читанні на ранковому засіданні Парламенту 11 вересня. Нардепи скоротили строки його підготовки до другого читання.

За словами Р. Підласої, цей законопроект - це завершення реформи технічного регулювання. Від прийняття цього закону виграє бізнес - йдеться про так званий промисловий безвіз (Угода АККА). Загалом передбачається внести зміни до 127 законів.

Президент визначив цей законопроект як невідкладний.

Положення Закону спрямовані на приведення національної системи стандартизації у відповідність до міжнародної та європейської практики, зокрема:

- добровільність застосування національних стандартів;

- недопущення погодження проектів національних стандартів з державними органами;

- недопущення нормативно-правового регулювання відносин, пов'язаних із розробленням стандартів підприємств, установ та організацій і технічних умов;

- скасування галузевої стандартизації, у зв'язку з чим протягом 15 років центральні органи виконавчої влади мають право у відповідних сферах діяльності та в межах своїх повноважень перевіряти, переглядати свої галузеві стандарти з метою переведення їх на національний рівень або на рівень підприємств чи скасування.

Добровільне застосування стандартів відповідає вимогам Угоди про технічні бар'єри в торгівлі СОТ, а також європейським принципам стандартизації.

Відповідно до європейської практики посилання на певні стандарти в актах законодавства, зокрема директивах ЄС, є поодинокими випадками. При цьому застосування відповідних стандартів є обов'язковим.

Згідно із законопроектом законодавчі акти не повинні містити положень, які передбачають:

що продукція, процеси, послуги мають виготовлятись, проводитись, надаватись відповідно до нормативних документів (національних стандартів, кодексів усталеної практики, галузевих нормативних документів, стандартів, прийнятих підприємствами, установами та організаціями) без посилання на відповідні нормативні документи;

погодження національних стандартів, стандартів, кодексів усталеної практики і технічних умов підприємств, установ та організацій з будь-якими установами;

процедури розроблення (зокрема вимоги щодо змісту, форми, структури, погодження), прийняття, перевірки, перегляду, скасування та застосування стандартів, кодексів усталеної практики та технічних умов, прийнятих підприємствами, установами та організаціями;

нагляд за дотриманням стандартів та штрафні санкції за недотримання вимог стандартів.

Прийняття законопроекту забезпечить приведення законодавчих актів у відповідність до Закону «Про стандартизацію».

Зазначимо, що за висновком Головного науково-експертного управління за результатами розгляду в першому читанні законопроект доцільно повернути на доопрацювання з урахуванням висловлених зауважень та пропозицій.

Все законопроекты с пояснительными записками к ним можно найти в модуле "Законопроекты" ИПС ЛІГА:ЗАКОН. Убедитесь в удобстве подачи информации, заказав тестовый доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини