Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Визначено єдиний механізм перевірки суден, взяття проб води та проведення їх аналізу

Реклама

Уряд визначив Порядок перевірки, взяття проб води та проведення їх аналізу.

Відповідна постанова № 828 від 21 серпня 2019 року набрала чинності сьогодні, 5 вересня.

Порядок визначає механізм перевірки, взяття проб води та проведення їх аналізу для встановлення джерела забруднення внутрішніх морських вод та територіального моря.

Відбиратимуть проби фонових показників якості води акваторії порту уповноважені представники адміністрації порту в точках відбору проб фонових показників якості води невідкладно після виявлення видимих слідів нафти чи нафтовмісних або інших забруднюючих речовин в межах акваторії морського порту. Точки відбору фонових показників якості води встановлюються ДП "Адміністрація морських портів України" для кожного морського порту з урахуванням гідрометрологічних особливостей акваторії, місця розташування стаціонарних джерел забруднення, кількості, складу та властивостей стічних вод, що скидаються в акваторію.

Відбиратимуть проби води у місці забруднення державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища в присутності уповноважених представників адміністрації морського порту за допомогою чистої ємності (цебри) з хімічно стійкою поверхнею.

Проба води відбирається в об'ємі не менш як 3 куб. дм для одного екземпляра проби (три пластикові ємності об'ємом 1 куб. дм кожна), відбиратимуть проби води для визначення нафтопродуктів в окрему скляну тару об'ємом не менш як 0,5 куб. дм для одного екземпляра проби.

Проби води у місці забруднення відбираються у двох екземплярах. Для визначення фонових показників якості води проби беруться в одному екземплярі. Перший екземпляр проб води державний інспектор транспортує до лабораторії. Другий екземпляр опечатаної проби разом з актом обстеження акваторії та відбору проб води в місці забруднення передається адміністрації морського порту та зберігається як контрольний для проведення аналізу у разі виникнення суттєвих розбіжностей з фоновими показниками чи інших претензій щодо результатів проб води, в тому числі з боку адміністрації порту, судновласника (його представника) тощо.

Строк зберігання контрольного екземпляра становить 24 години. Після закінчення строку зберігання другий екземпляр проби води знищується і претензії щодо проби води в місці забруднення не розглядаються.

Акт відбору проб фонових показників якості води акваторії порту складається уповноваженим представником адміністрації порту в 2 примірниках.

У Порядку прописано механізм проведення відбору проб на судні, а також аналізу проб води.

Як раніше писала ЮРЛІГА, власник судна має відшкодувати збитки, завдані забрудненням акваторії порту.

Принагідно зазначимо, що перелік діючих критеріїв оцінки ризику у всіх сферах господарської діяльності можна знайти у модулі "Довідники", а перелік органів ліцензування - в модулі "Мистецтво оборони" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини