Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Президент хоче змінити Конституцію в 8 частинах: Комітет схвалив

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188922_proflniy-komtet-pdtrimav-skasuvannya-deputatsko-nedotorkannost

Комітет з питань правової політики на своєму засіданні розглянув 8 законопроектів, що передбачають внесення змін до Конституції України.

Насамперед йдеться про проект Закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№ 7203). Щодо цього проекту прийнято рішення рекомендувати Парламенту прийняти його у цілому як Закон.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту включити до порядку денного другої сесії та направити до Конституційного Суду для одержання висновку щодо їх відповідності вимогам Конституції такі законопроекти, визначені Президентом як невідкладні:

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188927_dotslnst-skasuvannya-advokatsko-monopol-perevrit-ksu-proflniy-komtet-pdtrimav-zakonoproekt

- "Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)" (№ 1013);

- "Про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора Національного антикорупційного бюро України і Директора Державного бюро розслідувань)" (№ 1014);

- "Про внесення змін до статті 93 Конституції України (щодо законодавчої ініціативи народу)" (№ 1015);

- "Про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України)" (№ 1016);

- "Про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи)" (№ 1017);

- "Про внесення змін до статті 81 Конституції України (щодо додаткових підстав дострокового припинення повноважень народного депутата України)" (№ 1027);

- "Про внесення зміни до статті 85 Конституції України (щодо консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів Верховної Ради України)" (№ 1028).

Як вже писала ЮРЛІГА, Президент пропонує скасувати адвокатську монополію, реорганізувати органи суддівського самоврядування,  реформувати прокуратуру , змінити правила передачі справи на розгляд Великої Палати. Також до ВАС таки потрапить менше справ: Президент наполягає. Парламент зможе призначати та звільняти з посад уповноважених ВРУ, а Президент пропонує залишити всього 300 нардепів.

Зауважимо, що  відкриття другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання відбудеться 3 вересня 2019 року о 10-й годині в сесійній залі Парламенту.

Нагадаємо, стежити за проходженням законопроектів у Парламенті можна в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини