Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Парламент зможе призначати та звільняти з посад уповноважених ВРУ: проект

Реклама

В. Зеленський пропонує закріпити в Конституції нове повноваження Парламенту: призначення та звільнення з посад уповноважених ВРУ за додержанням Конституції і законів в окремих сферах, заслуховування їхніх щорічних доповідей про стан дотримання Основного Закону та законів.

Відповідний законопроект № 1016 "Про внесення змін до статей 85 та 101 Конституції України (щодо уповноважених Верховної Ради України)", визначений Президентом як невідкладний, зареєстровано в Парламенті 26 серпня.

Крім того, у статті 101 Конституції запропоновано закріпити, що для здійснення парламентського контролю за додержанням Конституції України і законів в окремих сферах Парламент може призначати уповноважених Верховної Ради України, правовий статус яких визначається окремими законами.

Щодо цього законопроекту Комітет з питань правової політики прийняв рішення рекомендувати Парламенту включити його до порядку денного другої сесії Верховної Ради та направити до КСУ для одержання висновку щодо його відповідності вимогам Конституції.

Як вже писала ЮРЛІГА, Президент пропонує скасувати адвокатську монополію, реорганізувати органи суддівського самоврядування,  реформувати прокуратуру , змінити правила передачі справи на розгляд Великої Палати. Також до ВАС таки потрапить менше справ: Президент наполягає.

Нагадаємо, зручно стежити за проходженням законопроектів у Парламенті можна в модулі "Законопроекти" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини