У МОН надали роз'яснення про те, які кроки потрібно зробити для отримання дублікату документа про вищу освіту.
Так, щоб отримати дублікат документа про вищу освіту та/або додатка до нього, треба подати письмову заяву до вишу, який видав документ. Це можна зробити особисто або через уповноваженого представника.
Нагадуємо, що більш детальну інформацію про процедуру виготовлення дублікатів можна дізнатися у відповідному порядку у ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Замовити тесотовий доступ можна тут.
Якщо заклад, де ви навчалися, реорганізували, то звернутися треба до його правонаступника. Йдеться про випадки приєднання, злиття чи ліквідації ЗВО.
Якщо немає правонаступника або ЗВО не здійснює освітню діяльність (анульовано ліцензію, не було переміщено з непідконтрольної території), то заяву треба подавати до МОН. Міністерство визначить заклад, який видасть дублікат.
У заяві потрібно зазначити:
- ПІБ, дату народження;
- серію та номер документа, що посвідчує особу і громадянство;
- місце проживання, телефон;
- найменування ЗВО та дату його закінчення;
- назву документа, дублікат якого замовляється;
- причину замовлення дубліката;
- інші відомості, які вважаєте важливими;
- згоду на обробку персональних даних.
Заяви до МОН подаються на адресу 01135, м. Київ, пр. Перемоги, 10 або на скриньку ez@mon.gov.ua.
Інформація в дублікаті відтворюється на основі тих даних, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Інформація про документи почала вноситися в базу з 2000 року.
Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, то виш може використати для підтвердження цього копії документа, а також архівну довідку про навчання та виписку з журналу видачі документів про вищу освіту чи акт знищення первинного документа.
Якщо інформації про факт видачі диплома немає в ЄДЕБО, а також недоступні архіви ЗВО, то можна:
- звернутися до суду - він має встановити юридичний факт здобуття відповідного ступеня чи рівня вищої освіти;
- підтвердити отримання диплома офіційним листом відповідного компетентного органу, у якому підтверджено факт проставлення штампа «Apostille» МОН України або вчинення консульської легалізації.
Відтак необхідно подати заяву до МОН для визначення закладу, який видасть дублікат. До заяви треба додати копію рішення суду чи офіційного листа щодо підтвердження апостилю.
Якщо необхідно відновити диплом, отриманий на непідконтрольній Україні території Криму чи Донбасу до 2000 року, то процедура є такою ж, як описано вище. Якщо ж йдеться про виготовлення дубліката документа, виданого з 2000 року до 2014 року і внесеного в ЄДЕБО, то:
- здобувачам з Криму - треба звернутися з письмовою заявою до МОН для визначення закладу, що видасть дублікат;
- здобувачам з Донбасу - треба звернутися з письмовою заявою до правонаступника або ЗВО, переміщеного з непідконтрольної території.