Рада адвокатів створила Робочу групу з питань підготовки методологічних основ стажування та пов'язаних із цим питань.
Відповідне рішення № 64 РАУ прийняла 26 червня 2019 року.
Групу у складі членів РАУ очолив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій.
Рішення РАУ було прийнято в зв'язку з необхідністю:
- розроблення методологічних основ стажування;
- затвердження Методики оцінювання стажування;
- здійснення контролю за організацією процесу стажування радами адвокатів регіонів;
- підготовки та навчання адвокатів - керівників стажування задля якісного проведення процесу стажування.
Так, 6 серпня робоча група зібралася для обговорення концепції пропонованих змін. Документ планується подати на затвердження на найближче засідання РАУ у вересні.
Під час обговорення були представлені ключові блоки змін процесу стажування. Програма стажування передбачатиме набуття практичних навичок у:
а) організації роботи адвоката (вибір форми адвокатської діяльності, оподаткування, діловодство);
б) робота з клієнтом, відносини адвокатів з суддями, взаємодія з громадськістю та ЗМІ;
в) складання документів та ознайомлення з цивільним, господарським, кримінальним та адміністративним процесами.
Реформа передбачатиме запровадження навчання для керівників стажування за принципом «тренінг для тренерів». При цьому Валентин Гвоздій наголосив на тому, що така ідея не ставить під сумнів досвід адвокатів, а направлена на навчання єдиній методиці передачі професійного досвіду.
За пропозицією голови ради адвокатів Херсонської області Інни Мокіної, розробку таких тренінгів буде доручено групі представників рад адвокатів регіонів, аби кожен регіон міг долучитися до реформи.
Реформа стажування також передбачатиме запуск онлайн-платформи, користувачами якої будуть стажисти, керівники стажування, РАР та НААУ. Система дозволятиме отримувати загальну довідкову і статистичну інформацію про стажування та подавати оперативні звіти про проходження стажування.
Як вже писала ЮРЛІГА, на засіданні 26 червня були ухвалені рішення щодо підтвердження повноважень у суді копією ордера, засвідченою адвокатом; щодо відмови у контракті адвокату, який надає безоплатну вторинну правову допомогу; щодо визначення Мінфіном орієнтовного гонорару адвоката за представництво держорганів; щодо обов'язкусудів приймати чорно-білий ордер; щодо коментарів у Facebook на адресу керівників адвокатури; щодо недопустимості використання на адвокатському іспиті джерел, відмінних від роздрукованих НПА.
Зверніть увагу, що на адвокатському іспиті можна користуватися тільки роздрукованими НПА. Офіційні тексти нормативно-правових актів ви можете роздрукувати з модулю "Законодавство України", оскільки НПА вищих органів влади, розміщені в ІПС ЛІГА:ЗАКОН перевірені Міністерством юстиції при внесенні до Єдиного реєстру нормативно-правових актів.