Штраф є видом відповідальності за вчинення правопорушення, а нарахована пеня - способом забезпечення сплати цього штрафу.
Такий висновок зробила колегія суддів Касаційного господарського суду ВС в постанові від 4 липня 2019 року у справі № 910/14288/18.
Ознайомитися з повним текстом постанови можна у Verdictum.
До місцевого суду звернувся АМК з позовом до ПАТ «Київстар» про стягнення 1 917 683,73 грн. пені за прострочення сплати штрафу.
Суд першої інстанції задовольнив позовні вимоги, апеляційний суд залишив рішення без змін.
Колегія суддів КГС ВС залишив скаргу ПАТ без задоволення, погодившись з висновками судів попередніх інстанцій з огляду на таке.
Відповідно до Закону "Про захист економічної конкуренції" рішення та розпорядження органів АМК, голів його територіальних відділень є обов`язковими до виконання.
Особа, на яку накладено штраф за рішенням органу АМК, повинно сплатити його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.
За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу.
Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу АМК.
Передбачено зупинення нарахування пені на час розгляду чи перегляду господарським судом справи про визнання недійсним рішення органу АМК про накладення штрафу; відповідного рішення (постанови) господарського суду.
Нарахування пені припиняється з дня прийняття господарським судом рішення про стягнення відповідного штрафу.
У разі несплати штрафу та пені, вони стягуються в судовому порядку.
Отже оскільки сплата штрафу ПАТ «Київстар» 27 липня 2018 року була прострочена, то АМК правильно нарахував пеню у сумі 1 917 683,73 грн (у період з 5 березня по 24 липня 2018 року на час розгляду справи судом нарахування пені зупинялося).
Нагадуємо, що розрахувати розмір пені можна в "Калькуляторі штрафів" в ІПС ЛІГА:ЗАКОН.