Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Податківці хочуть вирішити проблему обліку ФОП, що здійснюють незалежну професійну діяльність

Реклама

Планується вдосконалення деяких процедур обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у контролюючих органах.

Відповідний проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» опубліковано на сайті ДФС 12 липня 2019 року.

Проектом передбачено такі зміни:

1) Встановлюються особливості обліку фізичних осіб, які зареєстровані як підприємці та при цьому провадять незалежну професійну діяльність. Такі фізичні особи обліковуються в контролюючому органі як фізичні особи - підприємці з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

Для встановлення такого статусу необхідно подати до податкового органу:

- заяву за формою № 1-ЄСВ з приміткою «Зміни» та копії документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності;

- або відомості (даних) відповідного уповноваженого органу чи реєстру, яким забезпечується реєстрація незалежної професійної діяльності;

- або заяви та документів, поданих відповідно до Порядку обліку платників податків і зборів.

2) Уточнюється порядок взяття на облік членів фермерських господарств. Воно здійснюється на підставі поданих до контролюючого органу заяви за ф. № 12-ЄСВ та підтверджуючих документів щодо дати набуття членства у фермерському господарстві.

Крім того, встановлюються особливості зняття з обліку в контролюючих органах членів фермерських господарств. Зокрема, виключається норма щодо надання органами Пенсійного фонду та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування контролюючому органу довідки про наявність або про відсутність заборгованості зі сплати страхових коштів за формою 8-СК для зазначеної категорії платників

3) Уточнюються документи, які необхідно подати до контролюючого органу платникам єдиного внеску у разі припинення їх діяльності платників єдиного внеску, на яких не поширюється дія Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".

Нагадуємо, перевірити свій (або свого котрагента) статус в ЄДРПОУ легко в системі CONTRAGENT. Завдяки унікальним аналітичним показникам ви можете легко провести експрес-аналіз компанії та оцінити її надійність.

Як вже писала ЮРЛІГА, ФОП, який не отримує доходу, може не платити ЄСВ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини