Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Власники зруйнованих на Донбасі будинків зможуть отримати грошову компенсацію

Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/181068_pereselentsv-zhitlo-yakikh-zruynovane-postavlyat-na-kvartirniy-oblk

Кабінет Міністрів установив механізм грошової компенсації за зруйноване внаслідок збройної агресії Російської Федерації приватне житло.

Відповідну постанову було прийнято на засіданні Уряду 10 липня за ініціативи МТОТ.

Відтепер власники житлових будинків (квартир), які були зруйновані внаслідок збройної агресії РФ на сході України, зможуть отримати від держави грошову компенсацію.

Сума виплати компенсації постраждалим визначатиметься за показниками вартості спорудження житла у відповідних областях України, при цьому граничний її розмір становитиме 300 тис. гривень.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/167360_zatverdzheno-formu-akta-obstezhennya-zhitla-zruynovanogo-v-rezultat-ato

Відповідно до схваленого механізму органи місцевого самоврядування (військово-цивільні адміністрації) проводитимуть обстеження житла, зруйнованого внаслідок збройної агресії РФ, і видаватимуть відповідні акти постраждалим особам. Для прикладу, за інформацією Луганської обласної військово-цивільної адміністрації станом на 1 червня в Луганській області налічується 393 зруйновані будинки приватної форми власності.

Для отримання компенсації постраждалі мають подати відповідні заяви та документи до спеціально створених комісій при обласних державних адміністраціях (обласних військово-цивільних адміністраціях), які прийматимуть рішення про надання грошової компенсації. Форми необхідних документів і порядок розгляду заяв мають бути розроблені МТОТ.

Кошти для забезпечення грошової компенсації за зруйноване житло будуть передбачені в Державному бюджеті України.

В основу розробленого механізму покладено принципи надання грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій, що передбачені Кодексом цивільного захисту України з урахуванням того, що з 26 січня 2015 року в Донецькій та Луганській областях встановлено режим надзвичайної ситуації державного рівня воєнного характеру (розпорядження Кабміну від 26 січня 2015 року № 47-р "Про встановлення режимів підвищеної готовності та надзвичайної ситуації").

Знайти всі документи, необхідні внутрішньо переміщеним особам, можна в модулі "Законодавство" ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини