Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нацбанк скасував ліміт на фінансування представництв вітчизняного бізнесу за кордоном

Реклама

У межах валютної лібералізації Нацбанк скасував низку адміністративних обмежень, які заважали українським компаніям, іноземним інвесторам та дипломатичним представництвам.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління НБУ від 27 червня 2019 року № 86 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України". Вона набрала чинності 2 липня.

Скасовано ліміт на фінансування власних закордонних представництв та інших відокремлених підрозділів. Раніше переказ коштів іноземним філіям обмежувався загальним лімітом для юридичних осіб на інвестування за кордон у 2 млн євро на рік. Відтепер операції з переказу коштів безпосередньо на рахунок закордонних підрозділів виведені з-під дії ліміту і не обмежуватимуться в обсягах.

НБУ також установив додаткові вимоги для валютного нагляду за такими операціями. Зокрема, банки зобов'язані отримувати від українських компаній, що мають намір фінансувати власні закордонні підрозділи, розгорнутий кошторис та інші документи, якими обґрунтовується необхідність такої трансакції.

Крім цього, зазначене пом'якшення не поширюватиметься на операції з переказу коштів у країни-агресори/окупанти, офшорні зони та країни, що не виконують або не належно виконують рекомендації FATF.

Спрощується реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами. Нерезидентам дозволено переказувати кошти, отримані за цінними паперами, що обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на власний рахунок в Україні. Це дасть змогу уникати ситуацій, коли інвестори втрачатимуть на додатковій конвертації валют через неможливість прямого зарахування доходів у гривні одразу на свій гривневий рахунок.

Скасовується заборона розрахунків у готівковій іноземній валюті для оплати фізичними та юридичними особами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів у дипломатичних представництвах або консульських установах країн, які не приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року. До таких країн належать Алжир, Афганістан, В'єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай.

Перелік трансакцій, які дозволяється проводити в іноземній валюті на території України, доповнено операціями між фінансовою установою та Кабміном у межах міжнародних договорів про кредити, гранти, позики. Це знизить валютні ризики держави під час здійснення таких операцій.

Удосконалено ризик-орієнтований нагляд банків у частині перевірок іноземних банків-контрагентів, перерахування яким здійснюють українські компанії. Відтепер банки самостійно на підставі інформації з публічних джерел визначатимуть ступінь ризику іноземних банків-контрагентів за валютною операцією. Раніше вони використовували для цього перелік, наданий регулятором на підставі інформації Державної служби фінансового моніторингу.

Нагадуємо вам, що аби убезпечити свій бізнес від будь-яких ризиків, можна поставити на контроль свого бізнес-партнера в зручному сервісі CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН. Там само зручно переглядати повну карту контрагента.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини