Міністерство внутрішніх справ визначило Тимчасовий порядок оформлення і видачі паспорта громадянина України.
Відповідний наказ міністерства від 6 червня 2019 року № 456 було зареєстровано в Мін'юсті 14 червня.
Затверджений документ визначає порядок подання та розгляду документів і прийняття рішення про оформлення та видачу паспорта громадянина України зразка 1994 року особі, щодо якої прийнято рішення суду (яке набрало законної сили) про зобов'язання ДМС оформити та видати зазначений паспорт.
Паспорт оформлюватимуть із використанням бланка паспорта громадянина України, затвердженого урядовою постановою від 4 червня 1994 року № 353 "Про затвердження зразка бланка паспорта громадянина України".
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/180810_ukrants-zmozhut-obmnyati-pasport-na-id-kartku |
Оформлювати та видавати паспорти будуть територіальні підрозділи ДМС:
- особі, яка досягла 16-річного віку, - на підставі поданої особисто заяви про видачу паспорта громадянина України за зразком, наведеним у Тимчасовому порядку;
- особі, яка досягла 16-річного віку та яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників.
Оформлення та видача паспорта здійснюватимуться протягом 30 календарних днів з дня подання особою до територіального підрозділу ДМС відповідних заяви та документів. Їх необхідно подати до територіального підрозділу ДМС за зареєстрованим місцем свого проживання.
Переселенці ж мають подати заяву та документи до територіального підрозділу ДМС за місцем проживання, що підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Громадянин, місце проживання якого зареєстровано на тимчасово окупованій території, подаватиме заяву та документи до територіального підрозділу ДМС за місцем звернення.
Після проведення перевірок та прийняття рішення про оформлення паспорта за заявою особи територіальний підрозділ ДМС отримає від територіального органу цієї Служби бланк паспорта громадянина України для його заповнення та подальшої видачі.
Документом урегульовано порядок заповнення паспорта. Зокрема, на першій сторінці бланка паспорта у призначеній для цього рамці вклеюється фотокартка особи, якій оформлюється паспорт, а також робляться відповідні записи.
Затверджений Тимчасовий порядок урегульовує питання оформлення паспорта вперше, його обміну, порядок вклеювання фотокарток, видачі паспортів замість утрачених або викрадених, оформлення та видачі тимчасового посвідчення, прописує процедуру встановлення особи, а також вилучення, зберігання і знищення паспортів, визначає процедуру обліку та зберігання бланків паспортів.
Установлено випадки, коли територіальний підрозділ ДМС відмовить в оформленні або видачі паспорта (у тому числі вклеюванні фотокартки):
- особа не є громадянином України;
- особа вже отримала паспорт, який є дійсним на день звернення (крім випадків обміну паспорта у зв'язку з виявленням помилки в інформації, внесеній до нього, непридатності для подальшого використання);
- дані, отримані з баз даних Єдиного державного демографічного реєстру, картотек, не підтверджують надану заявником інформацію;
- за видачею паспорта звернувся законний представник, який не має документально підтверджених повноважень на отримання паспорта;
- особа подала документи та інформацію, необхідні для оформлення й видачі паспорта, не в повному обсязі;
- особу не встановлено за результатами проведення процедури встановлення особи.
Рішення про відмову в оформленні чи видачі паспорта доводиться до відома заявника протягом 5 робочих днів з дня прийняття, у ньому зазначаються підстави такої відмови.
Наказ набере чинності з дня офіційного опублікування.
Усі судові рішення, у яких прийнято рішення про зобов'язання оформити паспорти у формі книжечки, можна легко знайти у системі аналізу судових рішень VERDICTUM.
Знайти всю актуальну й достовірну інформацію щодо оформлення та видачі паспортів громадянина України та для виїзду за кордон можна в ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Переконайтесь у зручності подання інформації, замовивши тестовий доступ.