Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Затверджено концепцію зменшення промислового забруднення

Реклама

Уряд схвалив Концепцію реалізації державної політики у сфері промислового забруднення.

Відповідне розпорядження № 402-р було прийнято на урядовому засіданні 22 травня.

Метою Концепції реалізації державної політики в сфері промислового забруднення є створення передумов для ефективного запобігання, зменшення і контролю промислового забруднення та виконання міжнародних зобов'язань України (імплементація Директиви 2010/75/ЄС).

У процесі реалізації Концепції очікується удосконалити дозвільні процедури у сфері охорони навколишнього природного середовища та забезпечити впровадження великими підприємствами-забруднювачами найкращих доступних технологій і методів управління. Також Концепція направлена на зміцнення інституційної спроможності, удосконалення системи нагляду та контролю за дотриманням підприємствами вимог природоохоронного законодавства.

Реалізація Концепції здійснюватиметься протягом трьох етапів.

Перший етап (2019 - 2021 роки): передбачено розробити і прийняти закон щодо інтегрованого запобігання, зменшення та контролю промислового забруднення, що визначатиме сферу регулювання та правові підстави видачі/переоформлення/анулювання інтегрованих, уніфікованих дозволів та реєстрації шляхом подання декларації для малих суб'єктів господарювання. Також заплановано розробити та вести реєстр (перелік) установок, експлуатація яких потребує отримання інтегрованого дозволу. Мінприроди має розробити та затвердити порядок отримання таких дозволів.

Другий етап (2022 - 2024 роки): передбачено створити структурний підрозділ Мінприроди, що забезпечуватиме підготовку матеріалів для видачі інтегрованого дозволу; впровадити пілотні проекти з видачі інтегрованих дозволів для суб'єктів господарювання.

Третій етап (2025 - 2028 роки): продовження впровадження програм підвищення кваліфікації персоналу; удосконалення нормативно-правової бази у сфері промислового забруднення.

Заплановано змінити підходи до видачі документів дозвільного характеру у сфері охорони навколишнього природного середовища, у тому числі через оптимізацію процедур видачі, застосування принципу "єдиного вікна" та об'єднання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, на спеціальне водокористування, на здійснення операцій у сфері поводження з відходами в один консолідований документ - інтегрований або уніфікований дозвіл.

Відповідно до розпорядження Мінприроди має розробити та подати у Кабмін план заходів з реалізації Концепції у тримісячний термін. Впровадження Концепції здійснюватиметься до 2028 року.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Обирайте зараз - отримуйте подарункові сертифікати!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини