Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Очільники судової влади вирішили якнайшвидше укомплектувати суди

Реклама

Голови Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, ректор Національної школи суддів України виступили зі спільною заявою щодо негайних зрушень щодо вирішення комплексу кадрових проблем у системі правосуддя.

ВККС рекомендовано:

- у липні - серпні провести конкурси на зайняття вакантних посад у місцевих (окружних) судах для кандидатів на посади суддів, що пройшли спеціальну підготовку в НШСУ, а також у судах з кадровим дефіцитом 50 % і більше;

- до кінця 2019 року завершити переведення суддів до апеляційних, а також до новостворених місцевих (окружних) судів;

- прискорити проведення кваліфікаційного оцінювання. За потреби внести зміни до Положення про порядок та методологію кваліфікаційного оцінювання, показники відповідності критеріям кваліфікаційного оцінювання та засоби їх встановлення. У пріоритетному порядку провести кваліфікаційне оцінювання суддів, у яких закінчився п'ятирічний термін повноважень;

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/185793_u-2019-rots-pravosuddya-mayut-vershiti-4903-sudd-v-okruzhnikh-sudakh-ta-1439---v-apelyatsynikh

- при переведенні суддів до новостворених окружних (місцевих) судів керуватись тимчасовою чисельністю суддів, погодженою ВРП.

ДСА України з огляду на зміни у процесуальному законодавстві має визначити оптимальну кількість суддів в апеляційних і місцевих (окружних) судах. Також адміністрація має прискорити отримання результатів дослідження з вимірювання навантаження на суддів та їх затвердження Радою суддів України.

Кадровий голод обумовлений змінами законодавства у 2016 році щодо оцінювання суддів за критеріями компетентності, доброчесності та професійної етики.

З того часу понад дві тисячі суддів були звільнені з посад, що суттєво вплинуло на укомплектованість судів та здатність у розумні строки забезпечувати неупереджений і справедливий розгляд справ.

Сьогодні в країні 14 судів не здійснюють правосуддя у зв'язку з відсутністю суддів або повноважень у суддів, у 154 судах кількість суддів, що здійснюють правосуддя, становить менше 60 % від штатної чисельності. Унаслідок цього порушується право громадян на забезпечення державою доступу до правосуддя.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Обирайте зараз - отримуйте подарункові сертифікати!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини