Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Нову редакцію Українського правопису оскаржують у суді

Реклама

До Окружного адміністративного суду Києва надійшов позов до Уряду про оскарження нової редакції Українського правопису. Позивачка, яка діє в інтересах своєї доньки - учениці 7-го класу, просить суд визнати протиправною та нечинною постанову Кабміну № 437 «Питання українського правопису».

На думку позивачки, Уряд, ухвалюючи зміни до Правопису, діяв поза межами своїх повноважень і не врахував реального стану розвитку української мови, що ускладнить її вивчення та грамотне використання.

Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.

Нагадаємо, Уряд постановою № 437 погодився з пропозицією МОН та НАН щодо схвалення Українського правопису в новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.

МОН роз'яснило, що 3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції Українського правопису опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. Із цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема, в офіційно-діловому стилі мовлення.

Про основні зміни в Правописі ЮРЛІГА писала раніше.

Заступник Міністра освіти і науки Максим Стріха зауважив, що впродовж перехідного періоду використання старої редакції не буде помилкою. Також при проведенні цьогорічного ЗНО використовуватимуться ті норми, які не зазнали змін. Питання ЗНО не стосуватимуться норм, що змінилися, не тільки цього року, а ще найближчі 5 років. Заплановано видання методичного посібника для вчителів.

У нормативно-правових актах, до внесення змін на підставі запровадження нової редакції Правопису, слід орієнтуватися на Конституцію України. Це, зокрема, стосується написання Віце-прем'єр-міністр, який згідно з новою редакцію має писатися разом.

Нагадаємо, що стежити за перебігом справи можна, поставивши її на контроль у системі аналізу судових рішень VERDICTUM.

Актуальне законодавство, правова картина дня, шаблони договорів, ситуації для юриста та судова практика завжди доступні у системах ЛІГА:ЗАКОН.

Обирайте зараз - отримуйте подарункові сертифікати!

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини