Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Депутати знову спробують заборонити офіси в жилих будинках, але планують залишити там хостели

Реклама

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект № 10237 щодо підтримки власників (користувачів) приміщень жилого будинку та захисту їхніх прав.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/182157_u-bagatopoverkhvkakh-zbirayutsya-zaboroniti-gotel-ta-ofsi-ale-dozvoliti-khosteli

Законопроект є черговою спробою встановити обмеження щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання (хостелів) та посилення відповідальності за порушення законодавства у зазначеній сфері. За використання квартир не за призначенням вводиться штраф від 2 до 5 тис. НМДГ (від 34 до 85 тис. грн).

Також встановлюється обов'язок орендодавця забезпечити кожного мешканця площею житла, розмір якої не менше 8 квадратних метрів загальної площі квартири на одну особу.

Розглянувши законопроект, а також альтернативний до нього №10237-1, Комітет вирішив рекомендувати Парламенту включити до порядку денного саме вищезазначений та за результатами розгляду в першому читанні прийняти його за основу.

Члени Комітету також розглянули електронну петицію Рафальської Ірини Олександрівни до Верховної Ради із пропозицією до законопроекту №10237. Петиція набрала більше 25 тисяч підписів: громадяни вимагають не забороняти використання квартир в багатоквартирних житлових будинках як закладів тимчасового проживання.

Комітет вирішив врахувати вимоги у разі доопрацювання законопроектів до другого читання.

Нагадаємо, депутати не вперше хочуть заборонити хостели у багатоквартирних будинках. Такі спроби були і в 2014 році. У 2018 році намагались заборонити готелі та офіси але дозволити хостели. Менше з тим, за подібні ініціативи депутати систематично не голосують.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини