Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Реновацію старого житла проведуть, навіть якщо не усі мешканці погодяться - ініціатива Мінрегіону

Реклама

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя (м. Київ) завершили розробку нового проекту «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду».

Про це повідомила прес-служба Мінрегіону.

Мета даного проекту - вирішення максимальної кількості проблемних питань, щоб розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці, який планується вже близько 15 років.

За словами Льва Парцхаладзе, заступника Мінрегіону, з 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов'язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації. Також проблемним залишається механізм видачі компенсації, визначення джерел фінансування та багатьох інших аспектів.

Зокрема, новий проект:

- враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише 5-поверхівок;

- визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;

- розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;

- визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення;

- удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;

- передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, - максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Новий проект найближчим часом буде направлений на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабінету Міністрів України.

Однак, за словами Парцхаладзе, навіть якщо закон ухвалять у 2019 році, то ще знадобиться 2-3 роки для початку реальних змін, оскільки потрібен час для того, щоб у реконструкції зацікавилися українські інвестори.

Як вже писала ЮРЛІГА, готується законодавча основа для масової реконструкції житлового фонду.

Текст документу поки що не опубліковано. Як тільки його опублікують, він оперативно з'явиться в інформаційно-правових системах ЛІГА:ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини