Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держзамовлення на заочне навчання юристів збираються скасувати

Реклама

16 травня 2019 року в Мінекономрозвитку відбулася нарада щодо формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних і робітничих професій, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2019 році.

Було визначено, що обсяги держзамовлення будуть сформовані за галузями знань відповідно до пропозицій Міністерства освіти і науки України. Водночас стипендійне забезпечення для переліку пріоритетних спеціальностей визначатиметься з коефіцієнтом 2.0 та в обсязі 70 % числа студентів, що навчаються за державним і регіональним замовленням.

Ініціативу МОН, яка надає за пріоритетними спеціальностями можливість «підтягувати» черговиків за широким конкурсом, а також практику МОН щодо надання додаткового коефіцієнта до конкурсного балу (галузевого коефіцієнта) та надання підвищеного сільського коефіцієнта за пріоритетними спеціальностями, також було підтримано.

У 2019 році застосовуватимуться такі принципи формування обсягів державного замовлення:

- обсяг підготовки за рівнем «молодший спеціаліст» збільшиться майже за всіма галузями знань. Незначне скорочення обсягів стосуватиметься лише таких галузей, як «Журналістика», «Математика та статистика», «Інформаційні технології» та «Сфера обслуговування»;

- за рівнем «бакалавр» передбачається збільшення обсягів замовлення за такими галузями знань, як «Освіта/Педагогіка», «Математика та статистика», «Механічна інженерія», «Електрична інженерія», «Автоматизація та приладобудування», «Виробництво та технології», «Аграрні науки та продовольство» та «Соціальна робота».

Водночас скорочуються обсяги підготовки за такими галузями знань, як «Право» та «Публічне управління»;

- за рівнем «магістр» запропоновано зменшення обсягів прийомів майже за всіма галузями знань, крім «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», «Цивільна безпека», «Публічне управління та адміністрування».

Уряд не передбачатиме обсяг державного замовлення на підготовку фахівців за спеціальністю «Право» заочної форми підготовки.

Мінекономрозвитку нагадало, що згідно з Порядком формування державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів державне замовлення формується Мінекономрозвитку за поданням МОН та інших державних замовників з урахуванням середньострокового прогнозу потреби у фахівцях та робітничих кадрах на ринку праці та обсягів видатків державного бюджету на зазначені цілі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини