У межах валютної лібералізації Нацбанк спростив валютний нагляд за дотриманням граничних строків розрахунків для експорту робіт, послуг і прав інтелектуальної власності, а також низки операцій з експорту та імпорту товарів, що є важливими, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, належного доступу українців до медичних послуг і розвитку авіаційно-космічного будування.
Зазначені зміни затверджено постановою Правління Нацбанку від 14 травня 2019 року № 67 "Про встановлення винятків та (або) особливостей запровадження граничних строків розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів і внесення змін до деяких нормативно-правових актів". Вони набули чинності 16 травня 2019 року.
Відтепер граничні строки розрахунків за зовнішньоекономічними операціями (на сьогодні - 365 днів) не поширюватимуться на такі з них:
- імпорт товарів за державними контрактами з оборонного замовлення;
- імпорт послуг чи лікарських засобів за угодами Міністерства охорони здоров'я України із спеціалізованими організаціями, а також імпорт послуг для лікування громадян із рідкісними (орфанними) захворюваннями;
- імпорт товарів, які використовуються для виробництва космічної та авіаційної техніки та агрегатів;
- експорт-імпорт товарів у межах угод про розподіл продукції;
- експорт робіт, послуг (крім транспортних і страхових послуг та робіт) та прав інтелектуальної власності.
Спрощення валютного нагляду за зазначеними операціями здійснено з урахуванням урядового розпорядження від 13 лютого 2019 року № 76-р і проведених консультацій з Міністерством економічного розвитку і торгівлі.
Крім цього, Нацбанк дозволив банкам завершувати валютний нагляд за дотриманням бізнесом граничних строків розрахунків за операціями з експорту товарів після зарахування коштів за акредитив.
Нагадаємо, найвідоміший український ІТ-проект Patent Bot допоможе зареєструвати торговельну марку за 10 хвилин.