14 травня набули чинності зміни до порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм, затверджені постановою Кабміну від 24 квітня 2019 року № 352. Уряд прогнозує, що зміни зменшать загальний строк розробки ДБН до 10 місяців.
Відтепер технічне завдання затверджується суб'єктом нормування за результатами аналізу питань та з урахуванням всіх пропозицій, а потім оприлюднюється на офіційному веб-сайті суб'єкта нормування.
Уточнено перелік суб'єктів, до повноважень яких належать питання нормування у будівництві. Відтепер до них відноситься Мінрегіон та інші міністерства з даних питань.
Проект будівельних норм, як і раніше, розробляє організація-розробник, але з подальшим зобов'язанням обговорення істотних умов проекту з базовими організаціями, які провадять науково-технічну діяльність у будівництві, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами у разі надходження від них пропозицій.
Скорочено строк приймання пропозицій до проекту: становить 10 днів замість 15.
Пропозиції щодо будівельних робіт можуть надсилатися як від фізичних, так і від юридичних осіб, але лише у письмовій формі.
Суб'єкт нормування та/або організація-розробник можуть проводити узгоджувальні наради щодо отриманих пропозицій.
Як вже писала ЮРЛІГА, строк опрацювання проектів ДБН має скоротитися.
Нагадаємо, що за допомогою інструменту «Порівняння редакцій» модуля «Законодавство України» інформаційно-правових систем «ЛІГА:ЗАКОН» можна дізнатися про розбіжності між будь-якими двома редакціями документа. А за допомогою сервісу «Контроль документа» модуля ІПС «ЛІГА:ЗАКОН» дізнавайтеся про зміни в документі з моменту їх появи у системі.