Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Діють нові правила розробки будівельних норм

Реклама

14 травня набули чинності зміни до порядку розроблення, погодження, затвердження, внесення змін до будівельних норм, затверджені постановою Кабміну від 24 квітня 2019 року № 352. Уряд прогнозує, що зміни зменшать загальний строк розробки ДБН до 10 місяців.

Відтепер технічне завдання затверджується суб'єктом нормування за результатами аналізу питань та з урахуванням всіх пропозицій, а потім оприлюднюється на офіційному веб-сайті суб'єкта нормування.

Уточнено перелік суб'єктів, до повноважень яких належать питання нормування у будівництві. Відтепер до них відноситься Мінрегіон та інші міністерства з даних питань.

Проект будівельних норм, як і раніше, розробляє організація-розробник, але з подальшим зобов'язанням обговорення істотних умов проекту з базовими організаціями, які провадять науково-технічну діяльність у будівництві, органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними і фізичними особами у разі надходження від них пропозицій.

Скорочено строк приймання пропозицій до проекту: становить 10 днів замість 15.

Пропозиції щодо будівельних робіт можуть надсилатися як від фізичних, так і від юридичних осіб, але лише у письмовій формі.

Суб'єкт нормування та/або організація-розробник можуть проводити узгоджувальні наради щодо отриманих пропозицій.

Як вже писала ЮРЛІГА, строк опрацювання проектів ДБН має скоротитися.

Нагадаємо, що за допомогою інструменту «Порівняння редакцій» модуля «Законодавство України» інформаційно-правових систем «ЛІГА:ЗАКОН» можна дізнатися про розбіжності між будь-якими двома редакціями документа. А за допомогою сервісу «Контроль документа» модуля ІПС «ЛІГА:ЗАКОН» дізнавайтеся про зміни в документі з моменту їх появи у системі.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини