Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Учасники ринку цінних паперів можуть не отримувати ліцензії на валютні операції

Реклама

Нацбанк у продовження лібералізації валютного регулювання звільняє учасників ринку цінних паперів від необхідності отримувати ліцензії на валютні операції, а для страхових компаній, які надають послуги зі страхування життя, пом'якшує вимоги для їх отримання.

Відповідні зміни затверджено постановою Правління НБУ від 7 травня 2019 року № 65 "Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі небанківським фінансовим установам, операторам поштового зв'язку ліцензій на здійснення валютних операцій". Постанова набула чинності 9 травня 2019 року.

Установлено, що учасники фондового ринку, які торгують цінними паперами та забезпечують розрахунки за угодами, більше не повинні отримувати від регулятора ліцензії на валютні операції. Це стосується, зокрема, випадків переходу прав власності на цінні папери від резидента до нерезидента і навпаки.

Купівля та продаж цінних паперів не є валютними операціями, а всі розрахунки проводитимуться через банки, які мають банківську ліцензію та здійснюють валютний нагляд, зокрема за операціями учасників фондового ринку. Тому НБУ скасовує необхідність отримувати валютні ліцензії учасникам фондового ринку, а також анулював ліцензії учасників фондового ринку та ПАТ "Національний депозитарій України", які були видані раніше.

Для страхових компаній, які займаються страхуванням життя і розраховуються за договорами в іноземній валюті, діятимуть ліберальніші вимоги до капіталу для отримання ліцензії на валютні операції. Раніше такі страхові компанії мали мати власний капітал у сумі не менше ніж 300 млн грн. Відтепер щоб отримати відповідну ліцензію, вони повинні забезпечити дотримання нормативу платоспроможності та достатності капіталу, який встановлено нормативно-правовим актом Нацкомфінпослуг. Тому для отримання ліцензії страховики життя повинні мати мінімальний власний капітал у сумі не менш ніж 45 млн грн.

Лайф-страховики повинні забезпечити наявність мінімального власного капіталу у відповідній сумі протягом усього часу наявності ліцензії. З огляду на це страхові компанії повинні будуть подавати до Нацбанку щоквартально інформацію про структуру прийнятних активів. Йдеться про активи, які відповідають вимогам Нацкомфінпослуг. Наприклад, акції, облігації підприємств та облігації місцевих позик повинні пройти процедуру лістингу на фондовій біржі, акції та облігації іноземних компаній повинні відповідати суверенним рейтингам і кредитним рейтингам тощо. Також щорічно страхові компанії повинні будуть подавати звіт аудитора, який підтверджує суму прийнятних активів.

Порушення нормативу або неподання інформації про структуру прийнятних активів буде підставою відкликання ліцензії на валютні операції. Повноваження припиняти та поновлювати ліцензії матимуть Правління НБУ та Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.

Дізнатися про строк дії ліцензії на здійснення певних видів діяльності та розмір плату за її видачу можна із модуля «Довідники» ІПС «ЛІГА:ЗАКОН».

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини