Міністерство освіти і науки України визначило процедуру організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти у 2019 році.
Відповідний наказ від 5 квітня 2019 року № 441 було зареєстровано в Мін'юсті. Він набере чинності з дня офіційного опублікування.
Цей документ регламентує особливості зовнішнього оцінювання абітурієнтів, процедуру реєстрації для складання вступних випробувань, алгоритм проведення іспитів, умови організації додаткових сесій, визначення результатів ЗНО тощо.
Затвердженим Порядком визначено, що вступними випробуваннями є:
єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) - форма вступного випробування з права та загальних навчальних правничих компетентностей для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО для вступників за спеціальностями 081 "Право" та 293 "Міжнародне право";
єдиний вступний іспит (ЄВІ) - форма вступного випробування з іноземної (англійської, або німецької, або французької, або іспанської) мови для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра на основі здобутого ступеня вищої освіти (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), яка передбачає використання організаційно-технологічних процесів здійснення ЗНО. Перелік спеціальностей для вступників, за якими проводиться єдиний вступний іспит, визначається Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у відповідному році.
ЄФВВ передбачає виконання екзаменаційної роботи (тесту), що містить два блоки тестових завдань:
перший блок - тест загальних навчальних правничих компетентностей, що включає тестування таких компетентностей: аналітичне, критичне та логічне мислення;
другий блок - тест з восьми базових правничих дисциплін, що включає конституційне право України, адміністративне право України та адміністративне судочинство в Україні, цивільне право України, цивільне процесуальне право України, кримінальне право України, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право, міжнародний захист прав людини.
Вступні випробування проводяться у три етапи:
- основна сесія;
- додаткова сесія;
- спеціально організована сесія єдиного вступного іспиту.
Основна сесія єдиного вступного іспиту проводиться у строки, встановлені Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у відповідному році, у дві зміни (початок процедури першої зміни - о 10:00 год., другої - о 14:00 год.). Спосіб розподілу вступників між змінами визначає Український центр.
Вступні випробування (основна сесія) проводяться в обласних центрах (крім міст Донецьк і Луганськ), місті Київ, містах Слов'янськ і Маріуполь Донецької області, місті Сєверодонецьк Луганської області, а також за потреби можуть проводитись в інших містах обласного підпорядкування, визначених Українським центром.
Докладну інформацію щодо проведення єдиного фахового вступного випробування та єдиного вступного іспиту (ЄФВВ та ЄВІ відповідно), зокрема програми, на основі яких укладатимуться тести ЄВІ/ЄФВВ, розміщено в рубриці «ЄВІ/ЄФВВ» на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Результати вступних випробувань у закладах вищої освіти визначаються у вигляді оцінок за шкалою 100 - 200 балів згідно з таблицями відповідності тестових балів рейтинговій оцінці та з урахуванням встановленої відповідною фаховою комісією або предметною фаховою комісією мінімальної кількості тестових балів, які за виконання завдань певного блоку може отримати вступник з мінімально допустимим рівнем фахової компетентності.
В Українському центрі оцінювання якості освіти нагадали, що цьогоріч всі, хто бажає здобути ступінь магістра за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право», мають узяти участь в ЄФВВ та ЄВІ.
Для вступу для здобуття ступеня магістра за спеціальностями 027 «Музеєзнавство, пам'яткознавство», 028 «Менеджмент соціокультурної діяльності», 029 «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» галузі знань 02 «Культура і мистецтво», спеціальностями галузей знань 03 «Гуманітарні науки» (крім спеціальності 035 «Філологія»), 04 «Богослов'я», 05 «Соціальні та поведінкові науки», 06 «Журналістика», 07 «Управління та адміністрування», 12 «Інформаційні технології», 24 «Сфера обслуговування», 28 «Публічне управління та адміністрування», 29 «Міжнародні відносини» (крім спеціальності 293 «Міжнародне право») потрібно скласти єдиний вступний іспит з іноземної мови.
13 травня розпочнеться реєстрація для участі в єдиному фаховому вступному випробуванні та єдиному вступному іспиті і триватиме до 3 червня.
Як раніше писала ЮРЛІГА, з 3 до 20 травня триватиме реєстрація для участі в додатковій сесії ЗНО.
Нагадуємо, ознайомитися з усіма нормативно-правовими актами, що стосуються ЗНО, можна в модулі "Законодавство" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН".