Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Знижено поріг настання відповідальності за незаконну вирубку лісу та вивезення лісоматеріалів

Реклама

На ранковому засіданні Верховної Ради 25 квітня прийнято Закон щодо збереження українських лісів (проект № 10201-1), який передбачає посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісів.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/180802_z-2019-roku-vvoditsya-krimnalna-vdpovdalnst-za-kontrabandu-lsu

Законопроект було подано, оскільки ухвалений у 2018 році Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів" пов'язує відповідальність за незаконну вирубку з істотною шкодою, яка у 2 тис. і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян та тяжкими наслідками, які у п'ять тисяч і більше разів перевищують НМДГ. Нагадаємо, що НМДГ дорівнює не 17 грн, а 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року (податкова соціальна пільга).

Докладніше - у модулі "Довідники" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН".

Тому підвищено розмір адміністративних штрафів за:

- порушення порядку використання лісосічного фонду, заготівлі і вивезення деревини, заготівлі живиці (від 6 до 16 НМДГ: для визначення відповідальності ця величина дорівнює 17 грн);

- незаконну порубку, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка: від 30 до 900 НМДГ;

- знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг та захисних лісових насаджень: від 30 до 90 НМДГ;

- знищення або пошкодження підросту в лісах: від 3 до 10 НМДГ.

Разом з тим, у Кримінальному кодексі знижено поріг завданої шкоди, за яку настає відповідальність за вивезення деревини під видом лісоматеріалів та незаконну порубку, перевезення, зберігання, збут лісу.

Визначено, що цінними та рідкісними породами дерев є роди дерев, передбачені статтею 1 Закону "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів".

Під переміщенням у великому розмірі слід розуміти переміщення лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, а також лісоматеріалів необроблених, вартість яких у 18 і більше разів перевищує НМДГ, під переміщенням в особливо великому розмірі - вартість яких у 36 і більше разів перевищує НМДГ.

Істотною шкодою вважається така шкода, яка у 20 і більше разів перевищує НМДГ, або інша істотна шкода, завдана навколишньому природному середовищу в частині забезпечення ефективної охорони, належного захисту, раціонального використання та відтворення лісів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини