Мінагрополітики визначило новий порядок підтвердження спеціальних знань інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва.
Вимоги до кандидата на посаду інспектора та опис процедури квафілікаційного іспиту затверджено наказом Мінагрополітики від 19 березня 2019 року № 143, який набув чинності 9 квітня 2019 року.
Для отримання свідоцтва інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції кандидат повинен відповідати таким вимогам:
- мати, як мінімум, перший (бакалаврський) рівень аграрної освіти, досвід роботи в аграрній сфері та/або сфері харчової (переробної) промисловості не менше трьох років; а також спеціальні знання у сфері органічного виробництва;
- мати перший (бакалаврський) рівень освіти, досвід роботи в аграрній сфері та/або сфері харчової чи переробної промисловості не менше п'яти років та спеціальні знання у сфері органічного виробництва.
Спеціальні знання інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції у сфері органічного виробництва підтверджуються шляхом складання кваліфікаційного іспиту.
Визначено певні заборони щодо зайняття посади інспектора. Ним не може бути фізична особа, яка перебуває на державній службі, у трудових та/або цивільно-правових відносинах з операторами та/або з органами виконавчої влади, що здійснюють державне управління та регулювання у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.
Екзаменаційні білети Комісія формує окремо на кожен кваліфікаційний іспит шляхом генерування в довільній формі з переліку затверджених питань.
Згідно з порядку кожен екзаменаційний білет має містити по два питання, спрямованих на:
- перевірку теоретичних знань загальних вимог законодавства України у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції;
- перевірку теоретичних знань та умінь щодо проведення перевірки виробництва та/або обігу органічної продукції (два питання з кожної галузі у сфері органічного виробництва, в яких особа претендує проводити перевірки).
Іспит вважається складеним, якщо за надані відповіді виставлено 60 і більше відсотків максимальної суми балів.
Результати кваліфікаційного іспиту Комісія оприлюднює на офіційному веб-сайті Мінагрополітики не пізніше наступного робочого дня після видання наказу.
Рішення Комісії може бути оскаржене до Мінагрополітики або в судовому порядку.
Свідоцтво інспектора з органічного виробництва та/або обігу органічної продукції голова Комісії видає не пізніше 15 робочих днів з дати проведення кваліфікаційного іспиту. Воно є безстроковим. Інспектори зобов'язані не рідше одного разу на три роки підвищувати свою кваліфікацію.