Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Неоформлені трудові відносини з працедавцем для компенсації за нещасний випадок встановить Держпраці або суд

Реклама

Кабмін затвердив Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві.

Відповідну постанову № 337 прийнято на засіданні Уряду 17 квітня та набере чинності з 1 липня 2019 року.

Установлено, що потерпілий чи працівник, який виявив нещасний випадок, гостре професійне захворювання (отруєння), чи інша особа (свідок нещасного випадку) повинні вжити всіх можливих заходів, необхідних для надання допомоги потерпілому, та негайно повідомити про нещасний випадок безпосередньому керівникові робіт, службі охорони праці підприємства або іншій уповноваженій особі.

Заклад охорони здоров'я, до якого направлено потерпілого, зобов'язаний невідкладно передати з використанням засобів зв'язку (факс, телефонограма, електронна пошта) та протягом доби на паперовому носії екстрене повідомлення про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) на виробництві (у разі можливості з висновком про ступінь тяжкості травм) за затведженою формою. При цьому він повинен провести необхідні дослідження для визначення наявності в організмі потерпілого алкоголю (наркотичних засобів чи токсичних або отруйних речовин) і визначити ступінь його сп'яніння.

Постановою вдосконалено механізми розслідування та обліку нещасних випадків та аварій на виробництві відповідно до вимог чинного законодавства, а також урегульовано питання розслідування професійних захворювань та отруєнь на виробництві.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184183_robotodavtsv-mozhut-zmusiti-ukladati-trudoviy-dogovr-z-fopami---obgovoryutsya-proekt

Зокрема, спрощено процедуру оформлення документів, необхідних для встановлення факторів, що пов'язують нещасний випадок чи захворювання із професійною діяльністю, визначення переліку випадків, які підлягають розслідуванню, встановлення строку давності для розслідування нещасних випадків на виробництві, визначення вимог до санітарно-гігієнічних умов праці, а також функцій і повноважень Держпраці із ведення обліку аварій, нещасних випадків, гострих і хронічних професійних захворювань та отруєнь і причин їх виникнення.

У разі отримання інформації про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) від безпосереднього керівника робіт, повідомлення від закладу охорони здоров'я, заяви потерпілого, членів його сім'ї чи уповноваженої ним особи тощо роботодавець зобов'язаний протягом 2 годин надати повідомлення на паперовому носії:

територіальному органові Держпраці;

робочому органові Фонду соціального страхування;

керівникові підприємства, на території якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння), якщо потерпілий є працівником іншого підприємства (установи, організації);

керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці, а у разі відсутності профспілки - уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;

уповноваженому органові чи наглядовій раді підприємства;

органові ДСНС у разі, коли нещасний випадок стався внаслідок пожежі.

Розслідування проводиться у разі настання нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння), у тому числі про які своєчасно не повідомлено роботодавцю чи внаслідок яких втрата працездатності потерпілого настала не одразу.

Строк давності для розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві становить 3 роки з дня їх настання.

У разі встановлення факту нещасного випадку та/або гострого професійного захворювання (отруєння) рішенням суду розслідування проводиться незалежно від дати їх настання. Факт перебування потерпілого у трудових відносинах з роботодавцем, якщо працівник фактично допущений до роботи без оформлення трудового договору (контракту), встановлюється посадовими особами Держпраці або її територіального органу чи у судовому порядку.

У затвердженому Порядку визначено процедуру проведення розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь), порядок встановлення зв'язку захворювання з умовами праці, порядок розслідування обставин і причин виникнення хронічних професійних захворювань (отруєнь). Також Порядком затверджено форми відповідних документів, що складаються за результатами настання нещасного випадку.

Усі форми незабаром будуть доступні в модулі "ФОРМИ ТА БЛАНКИ" ІПС "ЛІГА:ЗАКОН".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини