Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти розглянув проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення справедливості у питанні оплати праці педагогічним працівникам закладів дошкільної і позашкільної освіти" (№ 8188).
У законопроекті запропоновано поширити передбачене новою редакцією Закону "Про освіту" підвищення умов оплати праці педагогічних і науково-педагогічних працівників на педагогічних працівників закладів дошкільної освіти і закладів позашкільної освіти через внесення змін до законів "Про дошкільну освіту" і "Про позашкільну освіту".
Серед найважливіших пропонованих змін:
- Посадовий оклад педагогічного працівника закладу дошкільної освіти і закладу позашкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії встановлюється в розмірі 3 мінімальних заробітних плат.
- Посадовий оклад педагогічного працівника закладу дошкільної освіти та позашкільної освіти кожної наступної кваліфікаційної категорії підвищується не менше ніж на 10 %.
- Педагогічним працівникам таких закладів установлюються доплати за наукові ступені та вчені звання відповідно до закону.
- Педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти та позашкільної освіти встановлюються щомісячні надбавки за вислугу років у розмірах:
понад три роки - 10 %;
понад 10 років - 20 %;
понад 20 років - 30 % посадового окладу.
- Педагогічний працівник закладу дошкільної освіти і закладу позашкільної освіти, який пройшов сертифікацію, отримуватиме щомісячну доплату в розмірі 20 % посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно до обсягу педагогічного навантаження протягом строку дії сертифіката.
Крім цього, пропонованими змінами до Закону "Про дошкільну освіту" передбачено, що посадовий оклад помічників вихователів і нянь закладів дошкільної освіти встановлюється у розмірі не менше ніж 50 % посадового окладу педагогічного працівника закладу дошкільної освіти найнижчої кваліфікаційної категорії.
Розглянувши законопроект, члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Парламенту прийняти його за основу та доручити Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради доопрацювати його до другого читання.