Уряд визначив розмір внеску, що сплачується суб'єктами аудиторської діяльності на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю.
Відповідну постанову № 313 прийнято на урядовому засіданні 10 квітня 2019 року.
Установлено, що розмір внеску, який сплачується суб'єктами аудиторської діяльності на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю, становить (без урахування ПДВ) 1 % суми винагороди за договором з надання аудиторських послуг з обов'язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес.
Нагадаємо, відповідно до ч. 13 ст. 15 Закону "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" для забезпечення фінансування діяльності Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю суб'єкти аудиторської діяльності зобов'язані за кожним договором з надання аудиторських послуг з обов'язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес, сплачувати внески на користь Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. Одним з таких внесків є внесок у відсотках суми винагороди (без урахування ПДВ) за договором з надання аудиторських послуг з обов'язкового аудиту підприємствам, що становлять суспільний інтерес. Розмір внеску визначає Кабмін на підставі кошторису Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю. При цьому він не може бути більшим 2 % суми зазначеної винагороди.
https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/167372_rada-pdtrimala-reformu-auditorsko-dyalnost |
Створення Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю було новелою Закону про аудит фінзвітності. Законом визначено, що Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю наглядає за виконанням Аудиторською палатою делегованих їй повноважень. Він має бути незалежним від суб'єктів аудиторської діяльності.
У разі систематичного невиконання Аудиторською палатою рішень Органу суспільного нагляду за аудиторською діяльністю 2 і більше разів, виникнення конфлікту інтересів при виконанні нею повноважень, визначених у Законі, тощо Орган суспільного нагляду за аудиторською діяльністю ініціює скликання позачергового з'їзду аудиторів з метою дострокового припинення повноважень членів Ради Аудиторської палати України.
Закон "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" набрав чинності з 1 січня 2018 року, а введено в дію його було з 1 жовтня 2018 року, крім підпункту щодо внесення змін до КУпАП, який набирає чинності через 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом.