Ця сторінка також доступна для перегляду українською мовою

Перейти до української версії сайту

Нові правила валютного регулювання та їх вплив на бізнес

27 березня 2019, 09:09
1226
0
Автор:
Реклама

Чи усім стало легше?

https://jurliga.ligazakon.net/news/183919_v - ukraine - deystvuyut - novye - valyutnye - pravila

Послаблення валютного контролю з блискавичною швидкістю відобразилося на спекулятивному курсі. З'явилася можливість купувати валюту онлайн, буквально із смартфону, здійснювати закупівлі валюти під контракт день в день, продовжений термін повернення валютної виручки, стислий перелік піднаглядних операцій регулятора, скасована необхідність реєстрації позик від іноземних кредиторів в НБУ.

За даними пресс-служы Приватбанку після 7 лютого банками було видано вже 285 е-лимитов. Для порівняння за 10 місяців минулого року усього було оформлено 1800 е-лицензий. 56% засобів виводилися для розміщення на зарубіжний особовий рахунок, 43% - придбання цінних паперів провідних світових компаній і 1% - інші. Що стосується зворотного напряму - цифри доки невідомі.

Виходячи з нашої і клієнтської практики - новації керівництва НБУ відносно лібералізації валютного ринку (е-декларации при інвестуванні, поріг контрольованих операцій, купівля акцій нерезидента за гривни, можливість конвертації заборгованості перед нерезидентом в корпоративні права) істотно впливає на схеми бізнесу з використанням нерезидентних структур в Україні.

Разом з позитивними віяннями, Закон про валютні операції ускладнить життя іноземним компаніям, які управляються резидентами України.

Правила про оподаткування контрольованих іноземних компаній (КИЧОК) очевидно будуть прийняті в 2019 році відповідно до вимог прийнятого Закону "Про валюту і валютні операції". Резиденти України будуть зобов'язані декларувати свою іноземну компанію, а частина прибутку КИЧОК, пропорційна довше, якою володіє або які контролює фізична особа, включатиметься до складу загального річного доходу оподаткування і обкладатиметься НДФЛ.

Прибуток КИЧОК звільняється від оподаткування якщо між Україною і іноземною юрисдикцією реєстрації КИЧОК є діючий договір про уникнення подвійного оподаткування або про обмін податковою інформацією і вказана іноземна юрисдикція не входить в перелік "офшорних" держав, затвердженого Кабінетом Міністрів України, а також якщо КИЧОК фактично платить податок на прибуток по ефективній ставці, не менше ніж ставка податку на прибуток підприємств в Україні, або менше цієї ставки не більше ніж на 5%, або доля пасивних прибутків КИЧОК складає не більше 50% загальний сума прибутки кичка з увесь джерело.

Спроба піти від цих вимог, наприклад, не декларувати КИЧОК коштуватиме штрафу у розмірі 500 мінімальних заробітних плат за кожну компанію, за неподання або несвоєчасну подачу звітності по КИЧОК - 1000 мінімальних заробітних плат за кожне порушення.

Запуск автоматичного обміну фінансовою інформацією за стандартом CRS і введення в дію правил оподаткування контрольованих іноземних компаній (КИЧОК), передбачених Планом BEPS, які з великою вірогідністю почнуть свою дію одночасно, можуть стати потужним механізмом контролюючих органів на противагу бізнесу, адже спектр інформації податківців значно розшириться і навряд чи залишиться без уваги.

Володимир Гаркуша

керівний партнер K.A.C.Group Corporate Lawyers & Tax Advisors

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини