Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську
Реклама

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184568_dyut-nov-pravila-vdpovdalnost-avaperevznika

1. Діють нові правила відповідальності авіаперевізника

З 5 березня діють нові Авіаційні правила України "Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу", затверджені наказом Державної авіаційної служби від 26 листопада 2018 року № 1239. Зокрема, регламентовано обов'язки авіаперевізника та розмір компенсації за заподіяну шкоду. Якщо авіаперевізник визнав втрату зареєстрованого багажу або якщо багаж не прибув протягом 21 дня з дати, коли він мав прибути, пасажир може пред'явити авіаперевізнику вимогу відповідно до умов договору повітряного перевезення. Авіаперевізник має відшкодувати затримку рейсу і багажу, якщо не доведе, що він, його працівники та агенти з продажу та/або обслуговування вжили всіх можливих заходів для того, щоб уникнути шкоди, або що він (вони) не мав (мали) змоги вжити таких заходів. Відповідальність авіаперевізника за шкоду, заподіяну внаслідок затримки під час повітряного перевезення пасажирів будь-якими рейсами, обмежується сумою 4694 СПЗ (спеціальне право запозичення - розрахункова грошова одиниця, яка використовується Міжнародним валютним фондом і наразі дорівнює приблизно 37,20 грн) щодо кожного пасажира.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184632_dyut-nov-normi-spozhivannya-gazu

2. Діють нові норми споживання газу

З 9 серпня 2018 року мають застосовуватися норми споживання газу, затверджені постановою Кабміну від 27 лютого № 143. Так, для споживачів без лічильника норму споживання за наявності центрального гарячого водопостачання встановлено на рівні 3,28 куб. м на одну особу. У разі відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача норма споживання газу становить 5,39 куб. м на одну людину. Якщо ж у квартирі встановлено газовий водонагрівач, потрібно оплачувати 10,49 куб. м за кожного зареєстрованого мешканця.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184622_onovleno-santarn-pravila-zabudovi-naselenikh-punktv

3. Оновлено санітарні правила забудови населених пунктів

Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів змінено. Зокрема, встановлено, що територія санітарно-захисної зони не повинна розглядатись як резерв нового будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єктів підприємства та розширення сельбищної території. Розміри санітарно-захисних зон для нових видів виробництв, підприємств та інших виробничих об'єктів з новими технологіями, а також зміна цих зон затверджуються Головою Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на підставі результатів проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи відповідних матеріалів. Санітарно-захисні зони каналізаційних очисних споруд продуктивністю понад 280 тис. м3/добу встановлюються на підставі розрахунків розсіювання газів, що мають неприємний запах, місце розташування об'єктів, рози вітрів та інших факторів, але не менше ніж 500 м. Також до правил включено посилання на нові ДБН.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184730_prodavts-mayut-zaokruglyuvati-cheki-yakshcho-nema-drbnikh-monet-na-zdachu

4. Правила заокруглення чеків мають застосовувати в торгівлі

Касири та продавці зобов'язані заокруглювати загальні суми розрахунків у чеках, якщо в касі відсутні монети дрібних номіналів для видачі здачі. Заокруглення відбувається згідно з постановою Нацбанку про оптимізацію обігу монет дрібних номіналів. Відповідні зміни до Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів внесено постановою Кабміну від 6 березня № 168. Крім того, встановлено, що касир та інший працівник, які мають право одержувати від споживача гроші за проданий товар, зобов'язані приймати без обмежень банкноти і монети всіх номіналів, які випускає в обіг Національний банк (у тому числі розмінні, обігові монети, пам'ятні та зношені банкноти і монети), що є платіжними засобами і не викликають сумніву в їх справжності та платіжності, за номінальною вартістю.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184624_rozmezhovan-povnovazhennya-podatkovo--mitno-sluzhb

5. Розмежовано повноваження податкової і митної служб

Постановою Кабміну від 6 березня затверджено Положення про Державну податкову і Державну митну служби. Державна податкова служба є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС. Державна митна служба є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну митну політику, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування митного законодавства. Нагадаємо, 18 грудня 2018 року Кабінет Міністрів прийняв постанову № 1200 про реорганізацію Державної фіскальної служби шляхом поділу на Державну податкову і Державну митну служби.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184695_odrazu-u-deklkokh-sferakh-gospdyalnost-zatverdzheno-nov-kriter-otsnki-riziku

6. Затверджено критерії оцінки ризику діяльності у сферах охорони навколишнього природного середовища; попередження та зменшення вживання тютюнових виробів; метрології; позашкільної освіти

6 березня Уряд затвердив критерії оцінки ризику діяльності суб'єктів господарювання одразу у декількох сферах. Відбирати суб'єктів господарювання до плану перевірок за новими критеріями будуть: Держпродспоживслужба, Держекоінспекція та Державна служба якості освіти. Постановою № 182 затверджено критерії у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Постанови № 183 та № 185 визначають періодичність планових перевірок Держпродспоживслужбою суб'єктів господарювання у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення та у сфері законодавчо регульованої метрології. Постановою № 187 затверджено критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері позашкільної освіти.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184668_ip--pdprimtsv-perevryatimut-za-novim-spiskom-pitan

7. Оновлено питання для перевірки дотримання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності

Діє нова форма акта перевірка дотримання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності, затверджена наказом Мінекономрозвитку № 96 від 29 січня 2019 року. Перелік питань, що перевіряються під час здійснення заходу контролю, міститься саме в уніфікованій формі акта, тож відтепер Мінекономрозвитку перевірятиме суб'єктів господарювання за новим списком питань. Припис про усунення порушень, виявлених під час перевірки дотримання вимог законодавства у сфері інтелектуальної власності, видаватимуть також за новою формою. Критерії, на підставі яких суб'єктів господарювання у сфері інтелектуальної власності відбирають до плану перевірок, затверджено постановою Кабміну від 31 жовтня 2018 року № 912.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184603_vdom-przvishcha-antikoruptsynikh-suddv-viznacheno-peremozhtsv-konkursu

8. Визначено переможців конкурсів до Вищого антикорупційного та Верховного судів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 6 березня затвердила рейтинги кандидатів на зайняття вакантних посад антикорупційних суддів. З рейтингом кандидатів в апеляційну палату ВАС можна ознайомитись за цим посиланням. Також затверджено рейтинг кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду.  Також 6 березня затверджено рейтинги кандидатів на зайняття вакантних посад суддів касаційних судів Верховного Суду: Касаційний адміністративний суд; Касаційний господарський суд; Касаційний кримінальний суд; Касаційний цивільний суд.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184690_zalishilosya-39-kandidatv-v-prezidenti

9. Зменшилась кількість кандидатів у Президенти

Центральна виборча комісія скасувала реєстрацію таких кандидатів на пост Президента: Кривоноса Сергія Григоровича, Гнапа Дмитра Володимировича, Добродомова Дмитра Євгенійовича, Мураєва Євгенія Володимировича. Ще раніше свою кандидатуру відкликав Андрій Садовий. Таким чином, 31 березня українці оберуть Президента не з 44, а з 39 кандидатів.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184667_daydzhest-visnovkv-veliko-palati-za-11-17-lyutogo

10. Оприлюднено черговий дайджест висновків Великої Палати

Опубліковано черговий дайджест судової практики Великої Палати Верховного Суду, до якого включено рішення, внесені до ЄДРСР за період з 11.02.2019 по 17.02.2019. Нагадуємо, що всі судові рішення можна знайти у Verdictum, а ключові позиції Великої Палати зручно відстежувати в модулі "Судова практика" ІПС "ЛІГИ:ЗАКОН".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини