Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін відмінив книгу скарг

Реклама

Уряд за ініціативою Мінекономрозвитку скасував норму обов'язкового ведення книги відгуків і пропозицій.

Відповідну постанову було прийнято на урядовому засіданні 6 березня.

Книгу відгуків і пропозицій на виробництвах, у торгівлі та закладах громадського харчування запроваджено ще за радянських часів для захисту прав споживачів. У ній фіксувалися факти порушення прав споживачів, рекомендації та відгуки.

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/180566_kniga-vdgukv-ta-propozitsy-mozhe-zniknuti-z-kutochka-spozhivacha

Зазначено, що наразі ця форма захисту прав споживачів є неефективною і жодним чином не вирішує їхніх проблем. На практиці існує низка сучасних і більш дієвих інструментів для споживачів захистити свої права: залишати відгуки можна на сайтах самих закладів чи на інших спеціалізованих сайтах, також існує можливість безпосередньо звертатися до Держпродспоживслужби, ДФС чи суду.

Також серед недоліків Книги відгуків та пропозицій є те, що громадяни мають вказувати свої персональні дані (адресу, номер телефону, інше). Оскільки доступ до цього інструменту має кожен, персональні дані можуть бути використані недобросовісним бізнесом чи шахраями.  

Зауважимо, що Мінекономрозвитку виносило відповідний проект урядової постанови на громадське обговорення у вересні 2018 року.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини