Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін пропонує ввести експертизу проектів будівництва на предмет цивільного захисту

Реклама

25 лютого 2019 року у Верховній Раді Україні було зареєстровано урядовий законопроект № 10075 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення порядку проведення експертизи проектів будівництва та зонування територій за рівнями ризиків виникнення надзвичайних ситуацій".

Відповідальним комітетом визначено Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Метою законопроекту є удосконалення законодавства, що діє у сфері містобудівної діяльності та цивільного захисту, підвищення рівня надійності об'єктів будівництва, зменшення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій.

На сьогодні Кодексом цивільного захисту України та Законом "Про регулювання містобудівної діяльності" передбачено проводити експертизу щодо дотримання вимог у сфері цивільного захисту:

проектів містобудівної документації - у частині додержання вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки;

проектів будівництва в частині додержання вимог нормативно-правових актів з питань техногенної, пожежної, ядерної та радіаційної безпеки, міцності, надійності та необхідної довговічності.

Проведення експертизи містобудівної та проектної документації об'єктів будівництва щодо врахування в ній вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту на цей час не передбачено.

Таким чином, на сьогодні перевірка дотримання вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту у містобудівній та проектній документації під час проведення експертизи не є обов'язковою, що збільшує ризики виникнення надзвичайних ситуацій та становить загрозу для населення під час будівництва та експлуатації об'єктів будівництва.

Законопроектом передбачено внести зміни до Кодексу та Закону, запровадивши експертизу проектної документації об'єктів будівництва щодо дотримання в ній вимог інженерно-технічних заходів цивільного захисту.

Запропоновано виправити термінологічні розбіжності шляхом використання терміна "зонування" на заміну терміна "районування" (стосовно територій), а також встановити повноваження Кабміну щодо визначення порядку проведення зонування територій за результатами визначення рівнів ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з наявністю об'єктів підвищеної небезпеки, а також впливом небезпечних геологічних, гідрогеологічних та метеорологічних явищ і процесів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини