Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Визначені особливості продовження спеціальної військової і спортивної освіти

Реклама

МОН визначило порядок вступу на наступний рівень освіти здобувачів спецосвіти, які здобувають її за наскрізними освітніми програмами.

Про це йдеться в наказі міністерства від 14 січня 2019 року № 28, зареєстрованому в Мін'юсті.

Затверджений Порядок регламентує правила вступу на наступний рівень осіб, які здобувають у закладах спеціалізованої освіти мистецьку, спортивну, військову освіту або освіту наукового спрямування за наскрізними освітніми програмами.

Нагадаємо, згідно із Законом "Про освіту" освітня програма може бути розроблена для одного і для декількох рівнів освіти (наскрізна освітня програма).

Установлено, що для вступу на наступний рівень освіти відповідно до Порядку необхідно, щоб здобувач спеціалізованої освіти завершив її здобуття на попередньому рівні в закладі спеціалізованої освіти, в якому здобуття відбувається за наскрізною освітньою програмою.

Вступ на наступний рівень освіти здобувачів спеціалізованої освіти здійснюватиметься одночасно з їх переведенням до наступного класу відповідно до законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", положень про заклади спеціалізованої освіти, затвердженого Порядку, а також наскрізної освітньої програми закладу освіти.

Прийом на навчання за освітніми програмами вищої освіти після завершення її здобуття на попередньому рівні здійснюватиметься відповідно до Закону "Про вищу освіту".

Здобувачі початкової мистецької освіти вступатимуть на наступний рівень у закладі спеціалізованої освіти мистецького профілю згідно з установчими документами та вимогами до здобувачів, встановленими наскрізною освітньою програмою цього закладу освіти.

Здобувачі спортивної освіти для вступу на наступний рівень освіти у цьому самому закладі освіти мають:

- виконати умови наскрізної освітньої програми закладу освіти на попередньому рівні;

- успішно скласти перевідні тести спортивної підготовленості;

- виконати вимоги навчального плану з видів спорту (що визначає кваліфікаційний рівень підготовки здобувачів спеціалізованої освіти (спортивний розряд, спортивне звання)).

Перевідні тести спортивної підготовленості затверджуватиме директор закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання. Порядок та строки їх складання схвалюватимуться педагогічною радою та затверджуватимуться директором закладу освіти.

Здобувачі військової освіти, які разом із здобуттям загальної середньої освіти отримали допризовну підготовку або підготовку осіб за військово-технічними та військово-медичними спеціальностями, вступатимуть на наступний рівень військової освіти у закладі спеціалізованої освіти військового (військово-спортивного) профілю згідно з установчими документами та вимогами до здобувачів, встановленими наскрізною освітньою програмою цього закладу освіти.

Здобувачі базової освіти наукового спрямування вступатимуть на наступний рівень освіти наукового спрямування відповідно до установчих документів та наскрізної освітньої програми наукового ліцею, наукового ліцею-інтернату.

Якщо вступ на рівень профільної освіти наукового спрямування відбувається не у рік завершення здобуття базової освіти наукового спрямування, то він здійснюватиметься згідно з відповідними порядками щодо зарахування, відрахування та переведення учнів, передбаченими у Законі "Про загальну середню освіту".

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини