Мінфін спростив процедуру видачі дозвільних документів на відкриття та експлуатацію митного складу, складу тимчасового зберігання, а також на провадження митної брокерській діяльності.
Відповідний наказ від 26 грудня 2018 роки № 1142 набуде чинності з дня його офіційного опублікування.
Заява про надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності можна буде заповнити в друкованому вигляді на аркуші паперу формату А4 та направити до ДФС засобами поштового або електронного зв'язку. У разі подання заяви в електронній формі на неї накладають кваліфікований електронний підпис.
Протяглм трьох робочих днів після дати включення підприємства до реєстру митних брокерів витяг з цього реєстру направляється поштою або на адресу електронної пошти, вказану в заяві.
Форми заяв про надання/переоформлення, а також анулювання/зупинення дозволу на провадження митної брокерської діяльності викладені у новій редакції та доступні у модулі "Типові договори та шаблони", який входить до складу Інформаційно-правових систем "ЛІГА: ЗАКОН".
Також підприємство, яке має намір отримати дозвіл на відкриття та експлуатацію складу тимчасового зберігання (СТЗ) чи митного складу, зможе подавати до митниці заяву про надання дозволу у паперовій або електронній формі. У разі подання заяви в електронній формі на документи, які до неї додаються, накладається кваліфікований електронний підпис.
Також утримувач СТЗ має надати митниці, у зоні діяльності якої знаходиться склад, і відповідному підрозділу ДФС, віддалений доступ до наявних систем відеоконтролю (у тому числі архівів відеозображень). Аналогічні вимоги встановлені для утримувачів складських об'єктів зі статусом "митний склад".